Co tam sądy... zakażmy YouTube! Kuriozalny apel filmowca do premier Szydło

Czego by tu jeszcze w Polsce zakazać? Wiem! Może YouTube?
Czego by tu jeszcze w Polsce zakazać? Wiem! Może YouTube? Fot. Gil C / Shutterstock
Tego jeszcze nie grali. I oby nie zagrali. Prawicowa telewizja śle dramatyczny apel do premier Beaty Szydło. Cel: zakazać w Polsce transmisji na największej na świecie stronie z filmami. Powód: troska o dzieci. Według publicysty i dokumentalisty Pawła Zastrzeżyńskiego kontrola internetu jest potrzebna, a wręcz konieczna.

Zamiary może i ma dobre, ale zupełnie oderwane od rzeczywistości. Podejrzewam, że bardziej destrukcyjne dla młodego człowieka są nie transmisje na YouTube, ale te... z obrad Sejmu. Jednak to właśnie w trosce o dzieci dokumentalista chce interwencji ze strony rządu.
Paweł Zastrzeżyński.
ublicysta i dokumentalista

" Oni korzystając z szerokopasmowego internetu zbudowali na bazie nowego zjawiska, czyli internetowego przekazu na żywo, strukturę całkowicie odbiegającą od norm społecznych, zwłaszcza w formie językowej, pełnej wulgaryzmów i łamania wszelkiego tabu, które do niedawna funkcjonowało wyłącznie w ukrytej przestrzeni środowisk przestępczych czy patologicznych. W zupełnie zanarchizowanej przestrzeni starają się budować swój kodeks postępowania, który jest sprzeczny z dotychczas przyjętymi normami społecznymi."

Jako przykład złego wykorzystywania YouTube podaje "wydarzenie z dnia 14 lipca 2017 r., kiedy to padł rekord oglądalności jednego ze streamów, w którym młodzi ludzie postanowili wywoływać duchy".
Paweł Zastrzeżyński
publicysta i dokumentalista

"Przy olbrzymiej widowni (użytkownicy YouTuba to 5,5 miliona osób) przede wszystkim młodzieży i co istotne dzieci, szargali imię śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, katastrofy smoleńskiej, a zwłaszcza świętości wynikającej z tradycji 1000 letniego chrztu Polski, tego olbrzymiego dziedzictwa. Urazili też uczucia religijne! A przede wszystkim eskalując wulgaryzm przekazu zniszczyli dorobek nauczycieli, którzy z oddaniem i za państwowe środki starają się kształtować młodzież w duchu patriotyzmu i humanizmu."

Zastrzeżyński porównuje to do słynnego słuchowiska radiowego Orsona Wellsa "Wojna Światów". Amerykanie lat 40-tych serio myśleli, że przez Ziemię przetaczają się hordy Marsjan. Czasy chyba jednak trochę się zmieniły (?) i ludzie już nie są na tak bakier z nowymi mediami.
Jednak zdaniem publicysty "Trzeba to przerwać! Można zrobić odniesienie do historii, gdy młodzież w Niemczech wybijała szyby i malowała swastyki, z tego wyrósł faszyzm. Dziś takim zagrożeniem i nowym zalążkiem trzeciego totalitaryzmu po faszyzmie i komunizmie może być bezpośrednio okultyzm i anarchia". Hmmmm... a może dodamy jednak do tego przekłamane wiadomości i mowę nienawiści, którą właśnie serwuje nam m. in. TVP i Telewizja Republika?

Źródło: telewizjarepublika.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...