WAŻNE

Masowe protesty przeciwko upartyjnieniu sądów

W czwartek wieczorem w wielu miastach i miasteczkach odbyły się protesty przeciwko zmianie ustroju Polski, polegającym na upartyjnieniu sądów przez PiS. Partia rządząca przegłosowała trzy projekty sądownicze w Sejmie (po południu) i w Senacie (w nocy). Teraz ustawa trafi do prezydenta. Właśnie od niego protestujący Polki i Polacy domagają się stanięcia na straży Konstytucji, czyli trzykrotnego weta dla projektów.

Protesty odbyły się m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Rzeszowie, Nowym Sączu, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie, Sosnowcu, Katowicach, Łodzi... Siły połączyły różne środowiska demokratyczne, obywatelskie oraz partie opozycyjne. Największe owacje w Warszawie tłum zgotował Kamili Gasiuk-Pihowicz (.Nowoczesna).

W tym samym czasie gdy zaczynały się demonstracje w całym kraju, premier Szydło (PiS) wygłosiła orędzie, w którym zapowiedziała, że nie ugnie się przed elitami. Kilka godzin później członek jej rządu, wiceminister Zieliński, zwyzywał Polki i Polaków uczestniczących w demonstracjach od zdrajców. Tymczasem, co zauważyło wielu komentatorów, tym razem na ulicę wyszli przede wszystkim młodzi ludzie. Społeczeństwo obywatelskie zapowiada kontynuację walki o niepartyjne sądy.

Frasyniuk wzywa wszystkie miasta do protestu w piątek o 19:00.

WAŻNE

"Wyjechany" prezydent jednak nie uniknął protestu suwerena

Zwolennicy wolnych sądów przyjechali za nim na Hel.

WAŻNE

Senat poparł projekt upartyjnienia sądów

Nie wszyscy są zadowoleni z przejścia pod SN

Dlaczego KOD z Frasyniukiem położyli demo pod Sejmem? Zamiast blokady nocny spacerek po Warszawie!

Opublikowany przez Agnieszka Grzybek na 20 lipca 2017

Z przymrużeniem oka ;)

WAŻNE

Tymczasem przed Sądem Najwyższym...

WAŻNE

Oto jedna z wielu odpowiedzi na epitety wiceministra Zielińskiego (PiS)