Już nie tylko Suski. Kolejny polityk Zjednoczonej Prawicy nie chce odpowiedzieć, czy poprze Dudę na drugą kadencję

Politycy koalicji rządzącej coraz bardziej ostentacyjnie straszą prezydenta Andrzeja Dudę, że nie będzie miał ich poparcia w walce o reelekcję.
Politycy koalicji rządzącej coraz bardziej ostentacyjnie straszą prezydenta Andrzeja Dudę, że nie będzie miał ich poparcia w walce o reelekcję. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Jeśli ktoś myślał, że przygasł konflikt pomiędzy koalicyjną Solidarną Polską a prezydentem Andrzejem Dudą, tego z błędu wyprowadził w piątek wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. W wywiadzie udzielonym Jackowi Nizinkiewiczowi z "Rzeczpospolitej" zastępca Zbigniewa Ziobry wił się jak piskorz, unikając odpowiedzi na pytanie, czy głowa państwa nie może liczyć na wsparcie koalicji rządzącej podczas walci o reelekcję.


Michał Wójcik ocenił, iż jest za wcześnie, żeby powiedzieć czy w kolejnych wyborach prezydenckich Andrzej Duda będzie kandydatem tego samego środowiska politycznego, które reprezentował w 2015 roku. – Ocenimy całą kadencje – stwierdził wymownie jeden z najbliższych współpracowników Zbigniewa Ziobry nie tylko z Ministerstwie Sprawiedliwości, ale i współtworzącej koalicję rządzącą Solidarnej Polsce. Wójcik na nowo podgrzał w ten sposób emocje wokół konfliktu Ziobry z Dudą. Tego, który wybuchł po tym, gdy prezydent zawetował nowe ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa mające dać ministrowi sprawiedliwości wielką władzę nad sądownictwem.
Warto jednak przypomnieć, iż głosy na temat tego, że prezydent Duda w 2020 roku może stracić poparcie Zjednoczonej Prawicy pojawiły się już także w Prawie i Sprawiedliwości. Na łonie partii-matki Andrzeja Dudy spekulacje w tej sprawie pierwszy podniósł poseł Marek Suski. – Pożyjemy, zobaczymy. Dla mnie nie jest oczywiste, że naturalnym kandydatem w wyborach prezydenckich będzie Andrzej Duda – oznajmił znany z komisji śledczej ds. Amber Gold niestrudzony tropiciel Carycy, Adama Adamowicza i własnych myśli.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki