"W kuluarach mówi się o tym projekcie”. Poseł Kukiza zapowiada, że powstanie... partia Andrzeja Dudy

Poseł Jakubiak liczy na to, że prezydent przystąpi oficjalnie do budowy nowego ugrupowania na prawicy
Poseł Jakubiak liczy na to, że prezydent przystąpi oficjalnie do budowy nowego ugrupowania na prawicy Fot: Videosejm.pl
Poseł Marek Jakubiak z Kukiz'15 prognozuje powołanie "bloku republikańskiego" pod egidą prezydenta Andrzeja Dudy i z udziałem m.in jego partii oraz PSL. Według niego, od jakiegoś czasu w kuluarach Sejmu mówi się o projekcie partii prezydenckiej.


Według Jakubiaka istnieje duża szansa na powstania partii prezydenckiej. – Całkiem prawdopodobne, że ma pan rację – odpowiadał prowadzącemu w TVP Info poseł na pytanie, czy Andrzej Duda tworzy wspólny blok z Kukiz'15 i PSL?

Jakubiak nie chciał rozmawiać o szczegółach. Zaznaczył, że rozmowy o ewentualnym powstaniu nowej partii toczą się wyłącznie nieoficjalnie. – Wolałbym to zostawić gdzieś z tyłu, w kuluarach – stwierdził.
– Stawia mnie pan w trudnej sytuacji. Najlepiej by było, czego panu życzę, żeby pan w formie np. wywiadu zadał to pytanie panu prezydentowi, bo to pan prezydent będzie organizował, nie my. My możemy być jedynie współorganizatorami i taka jest moja odpowiedź – zaznaczył Marek Jakubiak. Poseł dodał, że "życzyłby sobie, żeby takie ugrupowanie powstało”.
Pytany o to samo Polskim Radiu 24 Ryszard Czarnecki, wiceszef Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS odparł, że "prawica na pewno się nie podzieli”. Dodał, że nie wierzy w powstanie partii prezydenckiej, ponieważ "prezydent Andrzej Duda jest realistą i wie, że wyborcy Zjednoczonej Prawicy nie chcą eksperymentów".

Źródło: TVP. Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...