Czym jest dla mnie moda? Ewa Minge w krótkim filmie dla naTemat

Ewa Minge podczas gali ESOTIQ PRESENTS FASHION LOVES FOOTBALL, czerwiec 2012
Ewa Minge podczas gali ESOTIQ PRESENTS FASHION LOVES FOOTBALL, czerwiec 2012 FTV Polska
Minge jest jedną z najbardziej znanych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych polskich projektantek. Jedni ją kochają, inni co najmniej nie lubią. My nie wyobrażamy sobie bez Ewy Minge współczesnej polskiej mody i będziemy o niej często pisać!


Ewa Minge pokazuje kolekcje w Paryżu, Nowym Jorku i Moskwie. Ubrania produkuje w lubuskim Pszczewie. Od lat konsekwentnie dąży do stworzenia domu mody o międzynarodowym zasięgu. Zaczęła od rozkręcenia kolekcji ready to wear, którą od lat kupują, już nie tylko Polki. Później pokazała błyszczące, wystawne sukienki, przez które okrzyknięto ją królową kiczu.

Przeczytaj też: Ewa Minge w Moskwie


Jej uroda, sposób bycia, niecodzienny wygląd i impet, z którym prze do przodu, czynią ją bardziej niż kontrowersyjną. Nie jest również niewolnicą dobrego smaku! Mimo to, a może właśńie dlatego fanów ma na całym świecie. Pisał o niej: L'Officiel, Collezioni, Marie Claire... Kocha ją Dzień Dobry TVN i Plejada – gdzie jest częstym gościem.

Przeczytaj też: Spór o Ewę Minge


Wstydzi się jej natomiast Kuba Wojewódzki – napisała o tym na łamach Polityki. A jej karierę krytykuje nasz bloger i redaktor naczelny InStyle, Piotr Zachara. Ja Ewę Minge i cenię, i lubię. Dlaczego? O tym niebawem... Tymczasem oddaję głos Ewie. Spotkałem ją w centrum handlowym Promenada w Warszawie, gdzie od lat ma swój autorski butik.


Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...