Poznań robi to dobrze. Tymi koszulkami miasto pokazuje, że da się promować otwartość i tolerancję nawet w Polsce

Takimi gadżetami promuje się Poznań. Robią to naprawdę dobrze.
Takimi gadżetami promuje się Poznań. Robią to naprawdę dobrze. Fot. facebook.com/marta.mazurek
Niestety, ale ostatnimi czasy z tolerancją i wspólnym życiem obok siebie ludzi różnych religii, orientacji i wrażliwości jest coraz gorzej. Regularnie widzimy doniesienia o pobiciach, aktach wandalizmu czy agresji na polskich ulicach. Poznań postanowił promować otwartość i tolerancję... koszulkami. Niby tylko gadżet, a cieszy.

"Wolne Miasto Poznań" – taki napis widnieje na koszulkach, które promuje Urząd Miasta. Jednak nie jest to zwykły napis - wplecione w niego zostały symbole religijne, środowisk LGBT, rowerzystów czy niepełnosprawnych.
Pomysł wywołał falę bardzo pozytywnych komentarzy. Bardzo dużo osób pyta, gdzie takie gadżety można nabyć, czy będzie wersja typowo damska oryginalnych koszulek. Odpowiadają też na pytanie, gdzie chcieliby je nosić. "Na spacery", "na wykłady" czy "wszędzie" – to tylko niektóre odpowiedzi, które pojawiły się pod postem.
I pomyśleć, że to tak naprawdę niewielki i niedrogi gadżet, a tak symboliczny. I wywołujący pozytywne reakcje. Poznań od dawna uważany jest za miasto otwarte (choćby na uchodźców), a taka inicjatywa tylko podtrzymuje ten wizerunek. Może podobne pomysły w innych miastach czy wręcz sklepach byłyby dobrym urozmaiceniem oferty odzieży patriotycznej, z husarskimi skrzydłami, symbolem Polski Walczącej lub "1944 Pamiętamy"?

Jak na razie koszulki rozdawane są przy okazji miejskich eventów, ale niewykluczone, że trafią do sprzedaży.
Trwa ładowanie komentarzy...