Tomasz Hajto ostro odpowiedział krytykom jego komentatorskich poczynań. "Szczerze mam na to wyj..."

Tomasz Hajto jednoznacznie dał do zrozumienia, co myśli o krytyce jego komentatorskich poczynań.
Tomasz Hajto jednoznacznie dał do zrozumienia, co myśli o krytyce jego komentatorskich poczynań. Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Ostatni mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z pewnością był dla kibiców niezapomniany, choć wcale nie ze względu na grę biało-czerwonych i wynik. Po potyczce z Kazachstanem najsilniej w pamięci wryły się nam komentatorskie wpadki Tomasza Hajty. Były kadrowicz wspomagający dziennikarzy Polsatu tym razem przeszedł samego siebie. A teraz dolewa oliwy do ognia w twitterowej wymianie zdań z Mateuszem Borkiem.


Zdanie "to są te niuanse..." przeszło już do języka potocznego. Podobnie, jak tradycyjna "truskawka na torcie", której Tomasz Hajto dopatruje się w świetnie wykończonych akcjach Roberta Lewandowskiego i spółki. Zabawne wpadki stały się nieodłącznym elementem jego kariery komentatorskiej, którą rozpoczął po przejściu na sportową emeryturę. Podczas poniedziałkowego spotkania Polska-Kazachstan w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018 komentator Polsatu popłynął jednak znacznie dalej niż zwykle.

Graliśmy z Kazachami, ale Tomasz Hajto opowiadał o biegających po murawie Gruzinach. Mecz sędziował kiepski arbiter z Łotwy, jednak od Hajty kibice słyszeli krytykę jakiegoś Litwina. Kilkukrotnie poprawiać próbował go towarzyszący mu na antenie Mateusz Borek, ale to przyjacielskie wsparcie nie pomagało. Tomasz Hajto plótł swoje. – Jakiś gruziński koniaczek był przed meczem? – zapytał w pewnym momencie Borek. – Nie, nic nie było. Może dlatego – odparł rozbawiony Hajto.

Jednych i tym razem to wszystko ubawiło, ale nie zabrakło też ostrej krytyki ze strony kibiców. Wskazywano, że Tomasz Hajto nie popisuje się profesjonalizmem i zdaje się być na antenie zbyt rozkojarzony. Pierwszy na te zarzuty odpowiedział na Twitterze Mateusz Borek. "Truskawka, Wisienka, Litwin, Gruzini, sandwich, słowo klucz, turbo. Wstrzymajcie z nami jeszcze 2 mecze. Później TVP" – napisał dziennikarz Polsatu. W komentarzach do tego wpisu pojawiły się raczej pozytywne emocje i komentatorskiemu duetowi okazano wsparcie. Wtedy do akcji wkroczył też Hajto. Znowu ściągając na siebie uwagę...
"Jesteś poważnym redaktorem i nie przystoi Ci Tomku Truskawko używać takich brzydkich słów" – odpowiedział mu Mateusz Borek. Przypomnijmy, iż wiosną komentatorską karierę Tomasza Hajty opisywał w naTemat Mateusz Marchwicki. Przygotował on wówczas subiektywny ranking najzabawniejszych tekstów byłego reprezentanta Polski, takich jak na przykład "podoba mi się ten Olson, zawsze doskakuje do gry w trójkąta".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Skoda Polska 0 0Nowe auto nie musi być kupione za gotówkę. Można je mieć jak telefon na abonament
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Raczek o kultowym już filmie
0 0Edycja genów to rynek wart miliardy. Opiera się na metodzie podejrzanej u bakterii
0 0Tu będą chciały rodzić wszystkie kobiety. Szpital w Polsce jak dom
0 0Robią coś, czego bał się rząd PiS. Czesi wprowadzają podatek, który tak drażni Amerykanów
0 0Pawłowicz "uwaliła" Śmiszka na studiach? Nie, tylko... pomyliła osoby
0 0"Mam dość bycia naczelnym biurokratą". Tusk o szefowaniu EPL
0 0SN uznał protest dotyczący wyborów do Senatu! Powtórki jednak nie będzie

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"