Andrzej Duda spotka się z Jarosławem Kaczyńskim
Andrzej Duda spotka się z Jarosławem Kaczyńskim Fot. Kuba Atys / AG

Prezydent Andrzej Duda ma się spotkać z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. A może na odwrót – to Kaczyński spotyka się z Dudą? Wbrew pozorom kolejność ma znaczenie.

REKLAMA
Spotkanie prezydenta i prezesa Kaczyńskiego odbędzie się w chwili, gdy na prawicy nie da się już ukryć konfliktu między obozem Dudy i obozem PiS. Po tym, jak głowa państwa zawetowała ustawy ws. sądownictwa, napięcie rośnie. Ostatnio temperaturę sporu podniósł np. rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, który krytykował Patryka Jakiego i wskazywał, że partnerem do rozmów jest nie premier Szydło, a właśnie prezes Kaczyński.
Na prawicy, szczególnie w mediach, sympatie rozkładają się w różny sposób. Jedni są za Kaczyńskim, inni bardziej za prezydentem. I widać to m.in. po tym, jak zapowiadane jest spotkanie dwóch panów. Porównanie tytułów to może drobiazg, ale dobrze obrazujący to, jak wygląda teraz układ sił.