Awantura o całodobowy hipermarket. "Francuzi biorą odwet na Polakach", "Patologia wniebowzięta"

Mieszkańcy Legnicy sprzeciwiają się marketowi 24/7
Mieszkańcy Legnicy sprzeciwiają się marketowi 24/7 Fot. SM "Piekary" w Legnicy
Całodobowe hipermarkety to dobrodziejstwo dla osób pracujących do późna lub chcących omijać kolejki. Nie wszyscy są tego zdania. Na wieść o otwarciu całodobowego sklepu w Legnicy, rozpętała się internetowa burza.


Całodobowy Carrefour na osiedlu Piekary w Legnicy miał działać od 1 października. Wydawać by się mogło, że to raczej dobra informacja dla mieszkańców tego miasta. Będzie w końcu więcej miejsc pracy i możliwość robienia zakupów o dowolnej porze. Wpisy na Facebooku i stronie portalu Lca.pl "obnażają" drugą stronę medalu. Jeden z internautów zachęca do bojkotu po 22:00!
"Związki zawodowe walczyły o wolne niedziele to teraz Francuz się odgryzł!!!" – dużo legniczan odbiera to jako formę zemsty za napiętą sytuację między Polską a Francją. Dodatkowe miejsca pracy? Gdzie tam!
Internauci obawiają się też, że w okolicy zrobi się niebezpiecznie i ta stanie się siedliskiem "pijaczków".
Nie mam zamiaru bronić Carrefoura, a ten artykuł nie jest sponsorowany. Ale często bywam w różnych miastach w marketach, czy to nocą czy wczesnym rankiem. I jakoś nie zauważyłem zbytnich odstępstw od sytuacji obserwowanych za dnia czy wzmożonej ilości podejrzanych typków. Takich głosów jest jednak bardzo mało.
Nocny market w sypialni miasta
Piekary to "sypialnia" we wschodniej części stutysięcznej, znanej z cudów Legnicy. Na osiedlu mieszka ok. 18 tys. osób. Trudno ocenić, czy akurat to miejsce ma rację bytu, ale np. całodobowe Tesco na warszawskich Kabatach czy łódzkim Widzewie od lat jakoś funkcjonują. Jednak to są zdecydowanie większe miasta. Mieszkańcy przypominają, że w Legnicy przy ulicy Chojnowskiej było przez pewien czas całodobowe Tesco. Jednak między północą a szóstą rano było zbyt mało klientów, by prowadzenie sklepu mogło się opłacać.
Legnica nie może narzekać też na brak stacji benzynowych 24/7 czy sklepów otwartych do późna. Nie ma więc problemów z kupnem np. alkoholu. Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy, zapewnia, że w ich okolicy władze miasta nie zauważyły zwiększonej ilości niebezpiecznych zjawisk. – Nowe rozwiązania mają swoich przeciwników, jak i zwolenników. Dajmy czas gospodarzowi terenu, a jeśli będą skargi to będziemy reagować – mówi Rodak. Wygląda na to, że jednak mieszkańcy nie powinni martwić się na zapas.

Klient nasz pan

Negatywny wydźwięk prawdopodobnie spowodował, że Carrefour... przekłada wydłużenie godzin pracy marketu w Legnicy. Oczywiście oficjalny powód jest inny "Zmiany w godzinach otwarcia ze względów technicznych zostaną opóźnione", a miały funkcjonować od 1 października.

DRODZY KLIENCI W związku z upublicznioną w ostatnich dniach informacją dotyczącą całodobowego otwarcia naszego sklepu...

Opublikowany przez Carrefour Polska na 19 września 2017
– O naszych planach uruchomienia całodobowej obsługi w hipermarkecie Carrefour w Legnicy będziemy informować na bieżąco – mówi Edyta Turkiewicz z biura prasowego sieci sklepów.
Edyta Turkiewicz
Carrefour

Pragniemy podkreślić, że wszystkie sklepy pracujące w systemie 24h zapewniają ochronę placówek na właściwym poziomie, a zatrudnionym w nich osobom w pełni odpowiada praca w nocy. Decyzja o uruchomieniu całodobowego sklepu każdorazowo jest podyktowana oczekiwaniami okolicznych mieszkańców, którzy również chcą robić zakupy nocą.

Dodajmy, że podobne kontrowersje budził market Carrefour Express otwarty w krakowskich Sukiennicach. Szybko został zamknięty. A przy obecnie trwającym sporze o handel w niedzielę, legniczanie nie mają na razie co liczyć na sklep otarty non stop.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY
0 0Tata po szwedzku. Gdy zobaczyłem, jakimi super ojcami są Szwedzi, z początku nie mogłem uwierzyć
0 0Ruszamy z dadHERO.pl, lifestyle'owym serwisem dla ojców

DADHERO

0 0Osiem rzeczy, których nauczyła mnie 11-letnia córka
0 0Czemu to trwało tyle lat?! W końcu ktoś stworzył adidasy, w których można chodzić całą zimę
0 07 rzeczy, które sprawiają, że Kaczyński ma ból głowy po wyborach. Nie będzie świętowania
0 0Witek dementuje doniesienia o dymisji Banasia. "Żadne pismo nie wpłynęło"
0 0Wynik KO z Białegostoku to lekcja dla całej opozycji. Oto człowiek, który zrobił najlepszą kampanię