Były wicepremier ujawnia szokujące dane. To za rządów Beaty Szydło obcokrajowcy kupują polską ziemię na potęgę

Janusz Piechociński podaje szokujące dane – PiS sprzedało obcokrajowcom więcej ziemi, niż za czasów koalicji PO-PSL.
Janusz Piechociński podaje szokujące dane – PiS sprzedało obcokrajowcom więcej ziemi, niż za czasów koalicji PO-PSL. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Janusz Piechociński słynie z tego, że co jakiś czas na Twitterze umieści ciekawe dane statystyczne. A to dotyczące pogłowia bydła, a to produkcji masła lub sprzedaży korniszonów... Jednak obok jednego z jego ostatnich wpisów nie sposób przejść w ten sam sposób, jak zwykle. Z tego, co napisał były wicepremier wynika bowiem, że za czasów PiS sprzedano siedem razy więcej ziemi obcokrajowcom niż w czasach koalicji PO-PSL.

Jeśli ktoś już zapomniał, to przypominamy, że Prawo i Sprawiedliwość dwa lata temu swoją kampanię wyborczą w znacznym stopniu oparło na lękach Polaków. Lekiem na strach dotyczący pustego portfela miało być 500 zł na każde dziecko, lekiem na strach przed prywatyzacją lasów zakaz ich sprzedawania, a lekiem na obawy o wykup ziemi przez obcokrajowców zakaz sprzedawania obcym tego, co nasze.

PiS wygrało wybory, ale z niektórych obietnic niewiele zostało. Oczywiście udało się z programem Rodzina 500+. Co prawda z "każdego dziecka" zrobiło się każde drugie i następne, ale i tak rząd poprawił sytuację materialną tysięcy rodzin w Polsce. W kwestii lasów już nie ma jednak za co chwalić, zamiast ochrony polskich lasów mamy wycinkę drzew na niespotykaną skalę. Także w Puszczy Białowieskiej, o co zresztą toczy się wojna między Polską a Unią Europejską.
Teraz okazuje się jednak, że jeszcze gorsze wyniki ma rząd jeśli chodzi o ochronę polskiej ziemi. Jak podaje Janusz Piechociński, w 2015 roku, gdy rządziła koalicja PO-PSL w ręce obcokrajowców sprzedano około 420 ha ziemi. Za czasów rządu PiS przebito ten wynik aż siedmiokrotnie! W 2016 roku przekazano obcokrajowcom akty notarialne na łączną wartość ponad 3 tysięcy hektarów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...