Lekarz pokazał wyciąg ze swojego konta. Taka wypłata dla doświadczonego lekarza to jałmużna

Wyciąg z konta lekarza z 15-letnim doświadczeniem udowadnia, że lekarze nie zawsze zarabiają mityczne dziesiątki tysięcy złotych.
Wyciąg z konta lekarza z 15-letnim doświadczeniem udowadnia, że lekarze nie zawsze zarabiają mityczne dziesiątki tysięcy złotych. Fot. Kornelia Głowacka-Wolf/Agencja Gazeta, screen z facebook.com/arekbaran
Sprawa zarobków lekarzy i personelu medycznego wraca co jakiś czas. Od kilku dni lekarze rezydenci głodują, aby wymóc na rządzie zwiększenie swoich zarobków oraz dostosowanie wysokości finansowania służby zdrowia do zalecanego przez ONZ poziomu. Jeden z doświadczonych lekarzy popierających protest zdecydował się pokazać swój wyciąg z konta bankowego.

O mitycznych zarobkach polskich lekarzy krąży wiele legend i szuka się wszelkich dowodów na to, że kolejne żądania podwyżek są nieuzasadnione, a drogie samochody i domy mają wszyscy. Jeden z lekarzy Kliniki Położnictwa i Perinatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zdecydował się opublikować screen z własnego konta bankowego i pokazać ile w rzeczywistości wynosi wypłata lekarza z 15-letnim doświadczeniem zawodowym.
Pan Arek pisze też o tym, jak wygląda przeciętny dzień lekarza pracującego w polskiej służbie zdrowia oraz o nadziei, że kolejny ból pod mostkiem to wina złej postawy i bólu kręgosłupa, a nie zbliżającego się zawału.
Popiera też strajk rezydentów, jednocześnie zwracając uwagę na to, że jeśli do akcji nie włączy się całe środowisko lekarskie, protest zostanie przez rządzących polityków całkowicie zignorowany.

Jak widać, opowieści o bogatych lekarzach to tylko część prawdy. W większości przypadków wynika to z pracy w kilku miejscach w sektorze prywatnych usług medycznych, a praca wyłącznie w publicznych szpitalach czy przychodniach dla lekarza z tytułem naukowym nie pozwala nawet na godne życie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...