TVP kasuje z Facebooka komentarze o strajku głodowym lekarzy. "Zaśmiecanie dla zaśmiecania"

TVP Info broni się przed zarzutem, że kasuje z Facebooka komentarze o proteście medyków, które są niewygodne dla rządu PiS.
TVP Info broni się przed zarzutem, że kasuje z Facebooka komentarze o proteście medyków, które są niewygodne dla rządu PiS. fot. Filip Klimaszewski / Agencja Gazeta
Lekarze rezydenci od kilku dni prowadzą strajk głodowy. Żądają, by dla bezpieczeństwa pacjentów rząd zwiększył nakłady na ochronę zdrowia do zalecanych przez WHO 6,8 proc., chcą także podwyżki niskich pensji. Zdaniem protestujących i osób, które się z nimi solidaryzują, TVP ignoruje protest medyków. Dlatego właśnie część użytkowników Facebooka zamieszcza na fanpejdżu TVP Info komentarze o strajku głodowym, a TVP Info wytrwale je usuwa i blokuje użytkowników.

Akcja internautów polega na tym, by pod treściami publikowanymi na stronie TVP Info na Facebooku – niezależnie od ich tematu – publikować komentarze o strajku głodowym lekarzy. Część z nich to po prostu hasztag #ProtestMedyków, inne są bardziej rozbudowane. Tymczasem zdaniem TVP Info zachowanie głodujących lekarzy i ich sympatyków urąga zasadom kultury.

"Łamią kilka punktów Netykiety, czyli zbioru zasad, które mówią o tym, jak kulturalnie zachowywać się w sieci" – tłumaczy kasowanie komentarzy TVP Info. Ale to nie koniec przewin głodujących lekarzy i osób które ich wspierają.

"Młodzi medycy łamią jeszcze jedną, dla wielu najważniejszą zasadę Netykiety - zaśmiecanie publicznej dyskusji. Wielu użytkowników publikuje taką samą treść komentarza, przez co nie pozwala innym użytkownikom dołączyć do dyskusji pod danym artykułem - to powoduje efekt spamu, czyli zaśmiecania dla zaśmiecania" – wyjaśnia TVP Info.
"Wszystkie telewizje i radia trąbią o tym i dzwonią, tylko nie TVP. Czy redaktorzy i właściciele tej telewizji popierają roczne kolejki do specjalistów?! 10-godzinne kolejki na oddziałach ratunkowych? Konieczność przynoszenia własnego papieru toaletowego do szpitala? Lekarze mają dość pracy w takich warunkach. To jest skandal!"– to tylko jeden z wielu krytycznych komentarzy ze strony TVP.

źródło: tvp.info
Trwa ładowanie komentarzy...