PiS przygotował poprawki do projektów prezydenta ws. sądów. Beata Mazurek pełna nadziei na porozumienie

Beata Mazurek (PiS) twierdzi, że poprawki partii rządzącej spełniają wszystkie wymagania prezydenta Andrzeja Dudy.
Beata Mazurek (PiS) twierdzi, że poprawki partii rządzącej spełniają wszystkie wymagania prezydenta Andrzeja Dudy. fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Jutro prezydent Andrzej Duda dostanie poprawki PiS do swoich projektów o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. W lipcu zawetował ustawy partii rządzącej na ten temat. – Mamy nadzieję, że spotka się nasza propozycja z przychylnością pana prezydenta – powiedziała Beata Mazurek, rzeczniczka PiS, w "Wiadomościach" TVP.

PiS ma przedstawić poprawki prezydentowi Andrzejowi Dudzie we wtorek. Poinformowała o tym w "Wiadomościach" Beata Mazurek. – Poprawki wypełniają oczekiwania pana prezydenta co do zmian, jakich oczekiwał ze strony środowiska Prawa i Sprawiedliwości. Mamy nadzieję, że spotka się nasza propozycja z przychylnością pana prezydenta – powiedziała rzeczniczka prasowa PiS.

W piątek prezydent Andrzej Duda rozmawiał z posłem Jarosławem Kaczyńskim ws. zmian w wymiarze sprawiedliwości. To było trzecie spotkanie prezydenta z przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości. Latem Andrzej Duda, po masowych protestach społecznych, zawetował dwie z trzech niekonstytucyjnych ustaw PiS o wymiarze sprawiedliwości (o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa), które koncentrowały władzę nad sądami w rękach Zbigniewa Ziobry. Decyzja prezydenta zaskoczyła posła Kaczyńskiego, a relacje polityków ochłodziły się.

źródło: gazeta.pl
Trwa ładowanie komentarzy...