To już oficjalne! Ryszard Terlecki poinformował o wyrzuceniu Łukasza Rzepeckiego z klubu parlamentarnego PiS

To już oficjalne. Łukasz Rzepecki został wykluczony z klubu parlamentarnego PiS.
To już oficjalne. Łukasz Rzepecki został wykluczony z klubu parlamentarnego PiS. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W Prawie i Sprawiedliwości nie skorzystali z okazji, by jeszcze raz spokojnie przemyśleć sprawę Łukasza Rzepeckiego. W środowy poranek szefostwo partii rządzącej zdecydowało o usunięciu odważnego 25-letniego posła z klubu parlamentarnego. Opinię publiczną o rozstrzygnięciu w tej sprawie poinformował na Twitterze Ryszard Terlecki.

"Poseł Łukasz Rzepecki został wykluczony z Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość" - brzmiał komunikat, który tuż po godz. 9:00 opublikował wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS. Wcześniej przecieki z partyjnej wierchuszki na Twitterze opublikował także poseł Dariusz Kubiak, który krótko donosił, że "Rzepecki usunięty z PiS".
W ten sposób przypieczętowano zapowiedzi sprzed niespełna dwóch tygodni. To wówczas pierwszy raz gruchnęły informacje o tym, iż Jarosław Kaczyński i spółka stracili cierpliwość do 25-latka, który miał odwagę krytykować działania własnej partii. Czarę goryczy przelał fakt, iż na sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych zagłosował on ramię w ramię z opozycją za otwarciem drogi do pozbawienia immunitetu posła PiS Dominika Tarczyńskiego.
Wcześniej Rzepecki dał się poznać jako krytyk kontrowersyjnego pomysłu wprowadzenia tzw. "ustawowych podwyżek" cen paliw i stanął po stronie prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie reformy sądownictwa.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b] "Jak sąd kapturowy". [/b] Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera
WYWIAD

"Jak sąd kapturowy". Poseł i prawnik PO zdradzają, jak zapadła decyzja w sprawie kłamstwa premiera

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.

[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"