Polsce grożą wielomilionowe kary, więc Szyszko... zaprasza Komisję Europejską na studia w uczelni o. Rydzyka

Minister środowiska Jan Szyszko obraża Komisję Europejską. Twierdzi, że jej przedstawiciele są niedouczeni i wymagają edukacji u o. Tadeusza Rydzyka.
Minister środowiska Jan Szyszko obraża Komisję Europejską. Twierdzi, że jej przedstawiciele są niedouczeni i wymagają edukacji u o. Tadeusza Rydzyka. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Za wycinkę Puszczy Białowieskiej, Polsce grożą wielomilionowe kary. W tej sprawie odbyło się kolejne wysłuchanie przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jednak zamiast merytoryki, Jan Szyszko postanowił bawić się w zgadywanki i zapraszać unijnych urzędników do Torunia.

Co prawda, rozruchy w Puszczy Białowieskiej medialnie ucichły, jednak nie oznacza to, że walka o unikatowy ekosystem już się zakończyła. Na miejscu nadal obecni są ekolodzy oraz sprzęt do wycinki. Dzisiaj przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu odbyła się kolejna rozprawa przeciwko Polsce. Przeciwko naszemu krajowi wystąpiła Komisja Europejska, która oskarża polski rząd o łamanie unijnego prawa i domaga się zaprzestania niszczenia Puszczy Białowieskiej.

Jednak oprócz wymiany argumentów i próbach udowodnienia, że park narodowy to nie las, którym może być puszcza, która jednak parkiem narodowym nie jest, minister środowiska nie zyskał nic. Wydaje się też, że po dzisiejszym wysłuchaniu, pozycja Polski wcale się nie poprawiła. Zamiast próby opanowania kryzysu, przyznaniu się do błędu, znalazło się miejsce na pytania o... zgniotka*.
Niestety, przedstawicielka Komisji Europejskiej nie chciała przyłączyć się do gier i zabaw autorstwa ministra Szyszko. I jakby tego było mało, po wysłuchaniu stron przez Trybunał, polski minister zaprosił urzędników Komisji Europejskiej na studia podyplomowe do Polski. I to nie byle gdzie, bo do Wyższej Szkoły Medialnej w Toruniu. Tak, dokładnie tej założonej i kierowanej przez ojca Tadeusza Rydzyka.
Oprócz nakazu przerwania wycinki, Polsce grożą wysokie, liczone w skali dziennej kary za łamanie regulacji unijnych. Jeszcze nie wiadomo, kiedy w tej sprawie zapadnie wyrok.

*zgniotek - rodzaj chrząszczy z rodziny zgniotkowatych. W Polsce objęty ścisłą ochroną gatunkową. Chrząszcze te żyją w koronach drzew liściastych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...