Już po raz trzeci poprawiono mural z kardynałem Wyszyńskim. "Dostał nową twarz", ale nie wygląda najlepiej

Na zdjęciu trzeci mural z ks. kardynałem Stefanem Wyszyńskim
Na zdjęciu trzeci mural z ks. kardynałem Stefanem Wyszyńskim Fot. Screen z portalu "Głos Koniński"
"Wygląda jak karykatura prymasa" – tak mural z wizerunkiem kardynała Stefana Wyszyńskiego, który znalazł się w Koninie, podsumowali internauci. Mieszkańcom miasta sam projekt się podobał, tylko że wykonanie nie ma z nim nic wspólnego.

"Twarz Kardynała Wyszyńskiego na muralu zlokalizowanym przy konińskim Amfiteatrze ‘Na skarpie’ została odmalowana ponownie" – donoszą dziennikarze "Głosu Konińskiego". To już trzeci raz. Projekt muralu, który w ramach projektu "Odmalujmy Konin", zgłoszono do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego wyglądał, jak powyższe zdjęcie. Podobał się mieszkańcom, ale jego wykonanie ich wręcz oburza. "Na każdym kroku walczyć będziemy o to, by Polska była Polską. Aby w Polsce – po polsku się myślało" – to cytat z Stefana Wyszyńskiego, jaki znalazł się na konińskim muralu. Obok napisu pojawił się wizerunek kardynała.
Mural w Koninie odmalowano we wrześniu bieżącego roku. Ale już trzy razy poprawiano wizerunek kardynała Wyszyńskiego. A to dlatego, że mężczyzny widoczny na muralu absolutnie nie przypomina prymasa Polski.
"U kardynała dziury w ścianie wyglądają jak diabelskie rogi"; "Okropne :( te oczy.... takie niespójne te miejsca, bezsensowne, zero przemyślenia" – komentują internauci. Wytykają, że prymas Wyszyński bardziej przypomina Roberta De Niro.

źródło: "Głos Koniński"
Trwa ładowanie komentarzy...