Kobieta zaczęła rodzić na cmentarzu. Na szczęście policja zareagowała błyskawicznie

Kobieta zaczęła rodzić na cmentarzu. Na szczęście policja zareagowała błyskawicznie. Na zdjęciu – policja kieruje ruchem przed jednym z poznańskich cmentarzy.
Kobieta zaczęła rodzić na cmentarzu. Na szczęście policja zareagowała błyskawicznie. Na zdjęciu – policja kieruje ruchem przed jednym z poznańskich cmentarzy. Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Takiej interwencji w ranach corocznej akcji "Znicz" policjanci jeszcze nie mieli. Na szczęście wszyscy zareagowali odpowiednio i na czas. W Poznaniu na cmentarzu miłostowickim kobieta w zaawansowanej ciąży poczuła, że zaczyna rodzić. Ze względu na ogromne korki wokół nekropolii obawiała się, że nie dotrze na czas do szpitala. Wezwano policjantów, a ci wiedzieli, co mają robić.

Policjanci patrolujący teren wokół cmentarza w związku z dzisiejszym dniem Wszystkich Świętych szybko zdecydowali, że będą na sygnale konwojować samochód z rodzącą kobietą. Młoda mama do szpitala dotarła na czas.
podinsp. Iwona Liszczyńska
Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu

Przyszła mama obawiała się, że auto, którym została przywieziona na cmentarz nie przebije się przez korki. Poprosiła o pomoc policjantów, patrolujących okolice nekropolii. Ci, nie tracąc ani chwili, na sygnałach konwojowali pojazd z rodzącą do szpitala.

Kobieta w zaawansowanej ciąży wraz z bliskimi przyszła na cmentarz w Poznaniu Miłostowie wcześnie rano – zapewne aby uniknąć tłumów i korków.
Jak podaje wielkopolska policja, dziecko urodziło się około godziny 9.00.
O porodach w nietypowych miejscach pisał w naTemat Jakub Noch. W tekście tym znajdziecie opowieści o dzieciach, które przyszły na świat w tramwaju czy w trakcie rejsu. Opowieści mam robią wrażenie!

źródło: poznan.onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...