Córce Janusza Korwin-Mikkego grożą 3 lata więzienia. Znaleziono u niej heroinę

Córka Korwin-Mikkego z aktem oskarżenia
Córka Korwin-Mikkego z aktem oskarżenia Fot. Marek Podmokły / AG
Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Korynnie K.M. Córka Janusza Korwin-Mikkego jest oskarżona o posiadanie heroiny i prowadzenie samochodu bez uprawnień. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Akt oskarżenia to efekt wydarzeń z kwietnia tego roku. Wtedy na warszawskiej Pradze policjanci zatrzymali do kontroli samochód prowadzony przez Korynnę K.M. Okazało się, że miała w torebce woreczek z białym proszkiem. Nie miała za to uprawnień do kierowania pojazdu. Znalezisko zostało zbadane. Ustalono, że to 0,41 g heroiny.

– 29 września skierowaliśmy do sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko Korynnie K.M. Prokurator zarzuca jej popełnienie dwóch czynów, to jest przestępstwa polegającego na posiadaniu środka odurzającego w postaci heroiny o niewielkiej wadze oraz na kierowaniu pojazdem mimo wydania prawomocnej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami – informuje "Super Express" Marcin Saduś z prokuratury Warszawa-Praga.

Córka Korwin-Mikkego przyznała się do winy. Biegli wykluczyli, by kierowała samochodem pod wpływem narkotyków. Sama zainteresowana nie chce komentować sprawy.

– To jej problem, niech się teraz z niego tłumaczy – powiedział "Super Expressowi" Janusz Korwin-Mikke.

Źródło: "Super Express"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...