"Nie dla wspólnych działań księży z nacjonalistami!". Poznań Wolny od Nienawiści apeluje do abp. Gądeckiego

Czy abp Gądecki odpowie na apel Poznania Wolnego od Nienawiści? Taką nadzieję żywią sygnatariusze petycji skierowanej do hierarchy Kościoła rzymskokatolickiego.
Czy abp Gądecki odpowie na apel Poznania Wolnego od Nienawiści? Taką nadzieję żywią sygnatariusze petycji skierowanej do hierarchy Kościoła rzymskokatolickiego. Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta
Poznaniacy mówią swojemu hierarsze "sprawdzam". Niedawno abp Gądecki w ostrych słowach krytykował nacjonalistów, którzy według niego lżą hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna". Teraz mieszkańcy Poznania proszą duchownego rzymskokatolickiego, by potępił współpracę kleru z organizacjami nacjonalistów.

W petycji mieszkańcy Poznania odwołują się do udziału księży rzymskokatolickich w manifestacji nacjonalistów na rzecz odebrania kobietom prawa do przerywania ciąży, przeprowadzonej 3 października w odpowiedzi na Czarny Wtorek. "Nasz niepokój wzbudziła obecność księży między innymi Tomasza Brussy pod sztandarami ONR i Młodzieży Wszechpolskiej" – pisze Poznań Wolny od Nienawiści.

"To właśnie między innymi działalności tych organizacji, opartych na najgorszych tradycjach młodej Polski z okresu międzywojennego, zawdzięczamy rosnącą liczbę ataków na obcokrajowców, a także coraz częstsze postawy ksenofobiczne i dyskryminujące, również na gruncie religijnym" – przypominają sygnatariusze.

Przywołują także słowa samego adresata petycji, abp. Gądeckiego. "Wierząc w niedawno wygłoszone słowa Księdza Arcybiskupa, że 'Nacjonaliści kochają swoich, ale nienawidzą obcych. Powołują się wprawdzie na słowa "Bóg, Honor, Ojczyzna", ale lżą te hasła. To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem', kierujemy na ręce Księdza Arcybiskupa apel o jednoznaczne potępienie organizacji głoszących nienawiść i pogardę wobec bliźniego oraz wszelkich przejawów solidaryzowania się przedstawicieli Kościoła z takimi ugrupowaniami.


Petycję można podpisać na stronie Avaaz.org.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...