Gorąco w Sejmie. Pawłowicz nie wstała żeby uczcić pamięć o Piotrze S, z ław PiS padały okrzyki "hańba”

Krystyna Pawłowicz nie wstała dziś, gdy posłowie uczcili minutą ciszy zmarłego Piotra S.
Krystyna Pawłowicz nie wstała dziś, gdy posłowie uczcili minutą ciszy zmarłego Piotra S. fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Sejm dziś uczcił pamięć mężczyzny, który w akcie protestu wobec rządów PIS podpalił się na placu przed Pałacem Kultury w Warszawie. Ale zabrakło jednomyślności, Krystyna Pawłowicz nie wstała z ławki, pojawiały się też okrzyki "hańba" i dziwne postulaty z ław posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Dziś posłowie wstali, żeby uczcić minutą ciszy pamięć o Piotrze S. Ale nie wszyscy, posłanka Krystyna Pawłowicz nie wzniosła się ponad podziały partyjne i siedziała twardo na swoim miejscu. Reszta posłów podniosła się ze swoich miejsc.
– Niech ta tragedia będzie dla nas ostrzeżeniem, a chwila ciszy oddaniem szacunku człowiekowi, który poświęcił życie z miłości do Polski – przekonywał inicjator całego wydarzenia, poseł Marek Sowa z Nowoczesnej. Trudno jednak mówić o minucie ciszy, gdy z ław posłów Prawa i Sprawiedliwości padały okrzyki "hańba". Poseł Bartosz Arłukowicz na Twitterze donosi o tym, iż z ław posłów partii rządzącej padały też postulaty o zwiększenie nakładów na leczenie psychiatryczne.
Piotr S. podpalił się 19 października na placu pod Pałacem Kultury. Był to jego protest wobec łamania w Polsce demokracji. Mężczyzna zmarł kilka dni temu w szpitalu. Pogrzeb ma się odbyć 14 listopada w Krakowie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...