"Pozwala Pan się tak wyrażać o swojej żonie?". Skandaliczna wypowiedź Piotra Rybaka o Agacie Dudzie

Piotr Rybak, który podpalił kukłę Żyda, wypowiedział się w antysemicki sposób o Agacie Dudzie.
Piotr Rybak, który podpalił kukłę Żyda, wypowiedział się w antysemicki sposób o Agacie Dudzie. Twitter/Wojciech Kussowski
Piotr Rybak, który "wsławił się" spaleniem kukły symbolizującej Żyda, nie będzie mógł uczestniczyć w marszu z okazji Święta Niepodległości, przebywa bowiem w areszcie domowym. Spalenie kukły to nie jedyny wybryk Rybaka. Internet obiegł właśnie film z antysemickimi wypowiedziami o Agacie Dudzie.

Internauta opublikował na Twitterze film i zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy słowami: "Pozwala Pan się w taki sposób wyrażać o swojej żonie, o sobie, o swojej rodzinie? Pańska formacja otworzyła puszkę Pandory, ośmieliliście bardzo złych ludzi. Macie odwagę to powstrzymać, dopóki jeszcze można?"
Na Twitterze możemy zobaczyć film, w którym Rybak wypowiada się o prezydencie Andrzeju Dudzie, jego rodzicach i w sposób antysemicki o małżonce głowy państwa, Agacie Dudzie. –  Prezydent jest proukraiński, jego rodzice także, jego żona jest żydówą… – w tym momencie przerywa mężczyzna, który podstawia Rybakowi mikrofon. – Żydówką – poprawia Rybaka. Ten jednak odpowiada, że dla niego Żydówka to "żydówa". – Takie żydostwo zajmuje moją ojczyznę, pluje mi w oczy i mówi mi, co mam robić – mówi Rybak. Po czym dodaje, że należy powtórzyć to, co z Żydami zrobił Władysław Gomułka w 1968 roku.

Piotr Rybak nie będzie mógł wziąć udziału w marszu z okazji Święta Niepodległości 11 listopada, ponieważ ma zakaz opuszczania aresztu domowego pomiędzy godz. 19 a 9 rano. Zgody na to nie dostał od kuratora sądowego. Dwa lata temu podczas manifestacji Obozu Narodowo-Radykalnego, podpalił kukłę, która symbolizowała Żyda. Najpierw dostał za to 10 miesięcy więzienia, po apelacji kara została zmniejszona do trzech miesięcy. Może odbywać karę w areszcie domowym.
Trwa ładowanie komentarzy...