Szydło udzieliła wywiadu Ziemcowi. Bierze pod uwagę, że może stracić stanowisko premiera

Premier Beata Szydło udzieliła wywiadu Krzysztofowi Ziemcowi z radiu RMF. Zapowiedziała, że rekonstrukcja rządu będzie polegała m.in. na połączeniu wybranych ministerstw.
Premier Beata Szydło udzieliła wywiadu Krzysztofowi Ziemcowi z radiu RMF. Zapowiedziała, że rekonstrukcja rządu będzie polegała m.in. na połączeniu wybranych ministerstw. fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Czy premier Beata Szydło konsultuje zmiany, które chciałaby wprowadzić w rządzie, z posłem Kaczyńskim, przewodniczącym PiS? Takie pytanie zadał dziś szefowej rady ministrów Krzysztof Ziemiec w radiu RMF. "Oczywiście" – odpowiedziała premier i uchyliła rąbka na temat rekonstrukcji rządu.

Czy Beata Szydło będzie musiała zrezygnować z kierowania rządem? Tego nie wiadomo, ale sama zainteresowana jest gotowa na taką "kolektywną decyzję". Jak powiedziała, "żaden polityk nie ma przekonania, że jest zawsze w jednym miejscu i tam pozostanie". Premier nie chciała odpowiedzieć na pytanie, czy ministrowie Antoni Macierewicz i Witold Waszczykowski będą kierowali odpowiednio resortami obrony narodowej i spraw zagranicznych.

Zdaniem premier rządu PiS potrzebne są zmiany strukturalne, np. połączenie wybranych ministerstw i lepszy podział zadań, tak by ministerstwa nie dublowały swoich wysiłków. "Cyfryzacja jest dobrym przykładem - zadania, które realizuje ten resort, są też realizowane w innych resortach. Musimy podjąć decyzję, co z tym zrobić, żeby koordynacja była pełna, żeby nie było rozdźwięku pomiędzy resortami" – mówiła premier Szydło.

Czy to oznacza, że ze stanowiskiem będzie musiała pożegnać się minister Anna Streżyńska, jedna z najlepiej ocenianych osób w rządzie? Sama szefowa resortu cyfryzacji odpowiada dyplomatycznie, że "media są od spekulowania".

źródło: rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...