Znów zamykają usta księdzu Bonieckiemu. "Ze względu na dobro duchowe wiernych"

Ksiądz Adam Boniecki dostał od księży marian zakaz swobodnego wypowiadania się w mediach.
Ksiądz Adam Boniecki dostał od księży marian zakaz swobodnego wypowiadania się w mediach. Jakub Porzycki/Agencja Gazeta
Ksiądz Adam Boniecki dostał od Zgromadzenia Księży Marianów zakaz swobodnych wypowiedzi w mediach. Stało się tak po homilii, jaką wygłosił na pogrzebie Piotra Szczęsnego, który podpalił się pod Pałacem Kultury w proteście przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości. Mężczyzna cierpiał na depresję.

Uzasadnienie zakazu wypowiedzi w mediach księża marianie opublikowali na Facebooku. Stało się tak "ze względu na dobro duchowe wiernych i w poczuciu odpowiedzialności za wypowiadane słowa, które w określonych kontekstach tworzonych faktów medialnych wywoływały wśród licznych wiernych dezorientację", uzasadniają księża. Od teraz ksiądz Adam Boniecki może jedynie współpracować z redakcją Tygodnika Powszechnego, gdzie od lat publikuje artykuły.

Komunikat o decyzji przełożonego prowincji wobec ks. Adama Bonieckiego MIC Warszawa, 18 listopada 2017 roku N497/17 ...

Opublikowany przez Marianie na 18 listopada 2017
Zakaz jest związany z wypowiedziami na temat Piotra Szczęsnego, który podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki, a także homilią, którą wygłosił ksiądz Adam Boniecki na jego pogrzebie. – Testament Piotra to krzyk człowieka, który kocha Polskę – mówił ksiądz Adam Boniecki. Zdaniem duchownego było to krzyk bezradności, protestu, ale nie był krzykiem nienawiści. – Żegnamy człowieka, nie pomnik, nie symbol, ale człowieka – mówił ksiądz Adam Boniecki. Chodzi także o wpis duchownego na Forum LGBT na Facebooku, w którym kapłan wsparł tę inicjatywę.

Wcześniej ksiądz Boniecki dostał między innymi zakaz medialnych wypowiedzi za słowa o liderze zespołu Behemoth, Nergalu. W marcu 2011 roku ks. Paweł Naumowicz, poprzedni prowincjał, ograniczył mu "przywilej występowania w mediach". Chodziło o słowa nt. obecności Nergala w programie TVP. Biskup Wiesław Mehring wezwał katolików, "by nie płacili abonamentu”. Boniecki sprzeciwił się jego słowom.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...