"Zapraszam Anję Rubik do ministerstwa". Anna Zalewska zabiera głos w sprawie edukacji seksualnej

Anna Zalewska zaprasza Anję Rubik do MEN na rozmowy o #SexEdPL.
Anna Zalewska zaprasza Anję Rubik do MEN na rozmowy o #SexEdPL. Fot. rmf24.pl
Minister Anna Zalewska deklaruje, że jest gotowa do rozmów o edukacji seksualnej w szkołach. Odpowiedź szefowej MEN na kampanię Anji Rubik padła na antenie RMF FM w porannej rozmowie z Robertem Mazurkiem. Przy czym wyszło, że pani minister rozmowy rozumie dość specyficznie.

"28 października cała Polska zacznie rozmawiać o seksie" – obiecywała przed miesiącem modelka Anja Rubik, zapowiadając kampanię #SexEdPL. I chyba rzeczywiście jej się udało włączyć do tej dyskusji niemal cały kraj. Ogromną popularność w sieci zdobyły nagrane w ramach tej kampanii spoty – choćby te, gdy o seksie opowiadał Robert Biedroń czy Maciej Stuhr). Kampania o seksualnej edukacji do minister edukacji jednak jak dotąd nie dotarła.

"Anję Rubik znam z telewizji. To piękna i słynna na całym świecie modelka. Natomiast samej akcji niestety nie znam w związku z tym, jest mi trudno się odnieść do tego" – zaczęła minister Anna Zalewska w odpowiedzi na pytanie Roberta Mazurka, czy MEN przyjmie pomoc Anji Rubik w kwestii edukacji seksualnej. Zadeklarowała przy tym, że jest gotowa do dyskusji na ten temat. Jednak, jak się okazało, rozmowy miałyby polegać na... wspólnym czytaniu obowiązujących przepisów i wytycznych.
Anna Zalewska
minister edukacji narodowej

Oczywiście edukacja seksualna, która patrzy na dziecko przede wszystkim holistycznie i widzi nie tylko jego cielesność, ale mówi o jego kształceniu do życia w rodzinie, trwa w Polsce od 16 lat. Ja zapraszam panią Anję Rubik do ministerstwa edukacji. Razem przeczytamy rozporządzenie i podstawy programowe do wychowania do życia w rodzinie...

Szanowni Państwo, zapowiada nam się ekscytujące spotkanie dwóch Ann!

...Myślę, że razem z ekspertami będziemy mogli pokazać, w jaki sposób małe dziecko między innymi przygotowuje się do dorosłego życia, do znajomości jego cielesności...

To spotkanie będzie transmitowane w telewizji?

Myślę, że nie. Poważne rozmowy toczą się bez udziału telewizji, ale podtrzymuję zaproszenie.

minister A. Zalewska w rozmowie z R. Mazurkiem w RMF FM
Skoro według pani minister edukacja seksualna w szkołach funkcjonuje, to ciekawe dlaczego - jak informuje Anja Rubik - połowa 18-latków w Polsce nie potrafi odpowiedzieć prawidłowo na pytania dotyczące układu rozrodczego, niewiele wie o antykoncepcji i o chorobach przenoszonych drogą płciową.
Nie brak przy tym informacji ze szkół, że więcej o seksie mówi się na katechezie niż na tzw. wdż-tach.

źródło: rmf24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...