Polscy fani rzucają rękawicę Netflixowi. Robią film o wiedźminie, którego nie trzeba będzie się wstydzić

Fani tworzą film o wiedźminie Lambercie. Jest osadzony w tym samym uniwersum Andrzeja Sapkowskiego, co Geralt z Rivii.
Fani tworzą film o wiedźminie Lambercie. Jest osadzony w tym samym uniwersum Andrzeja Sapkowskiego, co Geralt z Rivii. Fot. facebook.com/witcherfanfilm
W sieci pojawił się krótki zwiastun filmu "Pół Wieku Poezji Później" i trzeba przyznać, że robi wrażenie. Pomimo tego, że to produkcja tworzona nie przez wielkie studio, lecz przez fanów, wydaje się, że spełni oczekiwania i odda klimat kultowej sagi Andrzeja Sapkowskiego.

Film będzie średniometrażową produkcją trwającą niecałą godzinę. Jest osadzony w wiedźmińskim uniwersum. Główny bohaterem "Pół Wieku Poezji Później" nie jest Geralt, ale inny zmutowany łowca potworów: Lambert.
Scenariusz filmu jest autorski, ale zobaczymy w nim bohaterów znanych z książek Andrzeja Sapkowskiego. Pojawi się czarodziejka Triss Merigold i Jaskier. W rolę barda wcieli się znów Zbigniew Zamachowski. Pamiętamy go z tej samej roli w niesłynnym "Wiedźminie" z 2001 roku.
Zwiastun "Pół Wieku Poezji Później" to nie pierwszy filmik zapowiadający tę produkcję. Można jeszcze zobaczyć m.in. nagrania z planu poniżej. "Pół Wieku Poezji Później" powstaje dzięki internetowym zbiórkom. Na stronie polakpotrafi.pl twórcom udało się zebrać niemal 50 tys. złotych (o wiele więcej niż zakładane 27 tys. zł)
Premiera fanowskiego filmu jest przesunięta. Miała być w grudniu, ale obejrzymy ją na YouTube 21 czerwca przyszłego roku - w dniu 70-tych urodzin autora wiedźmińskiej sagi, Andrzeja Sapkowskiego. Równocześnie Netflix tworzy wysokobudżetowy serial osadzony w tym samym świecie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...