Janusz Palikot wymyślił jak odsunąć PiS od władzy. Jego nowy wpis masowo udostępniają sympatycy opozycji

Janusz Palikot ma pomysł na pokonanie PiS-u. Jego sposób bardzo spodobał się posłom Platformy Obywatelskiej.
Janusz Palikot ma pomysł na pokonanie PiS-u. Jego sposób bardzo spodobał się posłom Platformy Obywatelskiej. Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta
Czy Polska jest skazana na dryfowanie w kierunku systemu dwupartyjnego, tzw. PO-PiS? Takie wnioski można wyciągnąć czytając krótki wpis na blogu Janusza Palikota. Były lider Twojego Ruchu podzielił się z internautami receptą na to, jak odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy.

Zdaniem polityka, który kiedyś był wpływowym posłem Platformy Obywatelskiej, jedynym sensownym wyjściem w dzisiejszych realiach politycznych jest... wstępowanie do PO. Według Palikota to nieuniknione. "I tak PiS zmusi was do startowania z list PO" – pisze zwracając się do osób aktywnych społecznie i politycznie.
Jednak to nie znaczy, że zachęca do przyjęcia konserwatywnego nurtu dużej części PO. Wręcz przeciwnie. Palikot zachęca, by wstępować do Platformy właśnie po to, by zrobić z niej formację bardziej centrową i liberalną. "Wchodząc do Platformy wynegocjujecie miejsca na listach i zmienicie tę formację na ponownie Obywatelską. I tylko o to dziś chodzi" – konkluduje Janusz Palikot.

Wpis Janusza Palikota podała dalej na Twitterze poseł Artur Dunin (PO), który w poprzedniej kadencji próbował przeprowadzić przez Sejm ustawę o związkach partnerskich, ale nie zyskał poparcia własnej koalicji rządzącej. Wpis byłego lidera Twojego Ruchu udostępniła także była europosłanka PO Lena Kolarska-Bobińską. Swoją refleksją na temat wpisu podzielił się nawet Sławomir Nowak.
"Miejsce dla Ciebie w lubelskiej PO zawsze znajdziemy" – odpisał Palikotowi poseł Stanisław Żmijan (PO).
Palikot przewidział co PiS zrobi z Polską

To nagranie sprzed lat po prostu poraża. Janusz Palikot przewidział wszystko, co Prawo i Sprawiedliwość zrobi z Polską.

Opublikowany przez WIDEO natemat.pl na 16 marca 2017
W ostatnich miesiącach nowe życie zyskało nagranie Janusza Palikota sprzed lat. Wówczas, jeszcze jako poseł, ostrzegał co PiS zrobi z Polską.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...