Lekarze pokazali, co było w ciele północnokoreańskiego żołnierza. To nie jest widok dla ludzi o słabych nerwach

Lekarz Lee Cook-Jong wraz z zespołem przez 6 godzin walczył o życie 24-letniego uciekiniera z Korei Północnej. Żołnierz został postrzelony przez swoich kolegów pięć razy.
Lekarz Lee Cook-Jong wraz z zespołem przez 6 godzin walczył o życie 24-letniego uciekiniera z Korei Północnej. Żołnierz został postrzelony przez swoich kolegów pięć razy. screen z wiadomości AFP
W połowie listopada serwisy informacyjna obiegła wiadomość o spektakularnej ucieczce północnokoreańskiego żołnierza z ojczyzny. 24-letni Oh Chong Song podczas przedzierania się do Korei Południowej został postrzelony aż pięć razy przez swoich towarzyszy broni. Doktor Lee Cook-Jong wraz z zespołem ledwo go odratował. Teraz za zgodą pacjenta pokazał przerażającej wielkości pasożyty, który wypełzły z ciała żołnierza. Sprawę opisuje CNN.

Kule przedziurawiły jelita północnokoreańskiego żołnierza. Gdy lekarze robili co mogli, by powstrzymać krwawienie i uratować życie mężczyzny, z jego ciała zaczęły wypełzać pasożyty o długości aż 27 centymetrów. Medycy byli zdumieni ich rozmiarem – za zgodą Oh Chong Songa pokazali je teraz redakcji CNN.
Przypuszczalnie obecność pasożytów i ich wielkość to efekt niedożywienia i kiepskich warunków sanitarnych w dyktatorskim państwie, które ma bardzo złą sytuacją gospodarczą. Uprawy są nawożone ludzkim nawozem, co sprzyja zarażaniu się pasożytami.
Teraz, po kolejnych operacjach, Oh Chong Song powoli dochodzi do zdrowia. Jest już w stanie chodzić, mówić i samodzielnie korzystać z łazienki. Jego stan jest jednak nadal poważny, a rekonwalescencję pogarsza m.in. żółtaczka na którą cierpi Oh. Mężczyzna jest pod stałą opieką psychiatry. Zaczyna powoli snuć plany na przyszłość. Nie chce być żołnierzem – marzy o studiowaniu prawa.

źródło: cnn.com
Trwa ładowanie komentarzy...