Nazwisko nowego premiera mamy poznać już w piątek. Duże zmiany mają zajść także w ministerstwach

Już wiadomo, kiedy Mateusz Morawiecki zostanie oficjalnie namaszczony na nowego premiera.
Już wiadomo, kiedy Mateusz Morawiecki zostanie oficjalnie namaszczony na nowego premiera. Fot. Łukasz Krajewski/Agencja Gazeta
Serial opowiadający o rekonstrukcji rządu trwa w najlepsze, ale jak pisze "Rzeczpospolita" jego zakończenie jest już bardzo blisko. Kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości ustaliło już dokładną datę oficjalnego ogłoszenia nowego premiera i zmian w poszczególnych resortach.

Jak ustalili dziennikarze "Rzeczpospolitej", nowego premiera oficjalnie poznamy w piątek, a ma nim być Mateusz Morawiecki. Kierownictwo partii ustaliło już nawet przybliżoną datę expose, które wygłosi Mateusz Morawiecki – miałby to być najbliższy wtorek. Duże zmiany mają nastąpić także w gronie ministrów. Do wymiany Jarosław Kaczyński przeznaczył: Andrzeja Adamczyka, Witolda Waszczykowskiego, Annę Streżyńską, Jana Szyszko i Konstantego Radziwiłła. Nie wiadomo jeszcze, jakie zmiany zajdą w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Na tym tle toczą się poważne przepychanki w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej. Nie jest tajemnicą, że nie wszyscy w partii są entuzjastami objęcia przez dotychczasowego ministra rozwoju teki premiera. Taki rozwój wypadków przewiduje także były poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofmann.
Przypomnijmy, nazwisko Mateusza Morawieckiego na rekonstrukcyjnej karuzeli, na poważnie pojawiło się wczoraj. Decyzję o dymisji Beaty Szydło i wystawienie na pierwszą linię frontu dotychczasowego wicepremiera miał podjąć Jarosław Kaczyński. Zapowiada się więc bardzo ciekawa końcówka politycznego tygodnia.

źródło: rp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...