Nagrało się przypadkiem? Beata Szydło do Jana Szyszki: "Może mnie nie odwołają do czwartku"

Nie wiadomo do końca, czy miał to być żart, ale wymiana zdań Beaty Szydło z ministrem Szyszką pokazuje niepewność co do przyszłości pani premier.
Nie wiadomo do końca, czy miał to być żart, ale wymiana zdań Beaty Szydło z ministrem Szyszką pokazuje niepewność co do przyszłości pani premier. Fot. Sławomir Kaminski/Agencja Gazeta
Takie smaczki jak ten, który zarejestrowała kamera telewizji Polsat, nadają ton polityczno-medialnym dywagacjom na temat rekonstrukcji rządu. "Może mnie nie odwołają do czwartku" – takie słowa padły z ust premier Beaty Szydło do ministra Jana Szyszki tuż przed wczorajszym posiedzeniem rządu. To żart "pod" telewizyjne kamery, czy rzeczywisty strach przed dymisją?

Wszystko przebiegało tak, jak przed rozpoczęciem każdego z posiedzeń rządu. Beata Szydło, pod czujnym okiem aparatów i kamer telewizyjnych, witała się ze wszystkimi ministrami. Gdy przyszedł czas na szefa resortu środowiska Jana Szyszkę, doszło do krótkiej wymiany zdań. Moment ten uchwycił operator telewizji Polsat.

– W czwartek mam o 10 teoretycznie audiencję u Franciszka. Co mam zrobić? Zostać? Niech pani premier podejmie decyzję – mówi minister Szyszko do premier, jednak najbardziej znamienna jest odpowiedź Beaty Szydło – Nie, może mnie nie odwołają do czwartku. Niech pan jedzie – te słowa szefowej rządu to kolejny kamyczek do ogródka z napisem "Rekonstrukcja rządu". Nie wiadomo, czy miał być to żart powiedziany specjalnie "pod" telewizyjne kamery, czy rzeczywista obawa premier co do swojej najbliższej przyszłości.

Przypomnijmy, rekonstrukcyjne spekulacje trwają już od kilku tygodni i są bardzo umiejętnie podgrzewane przez Prawo i Sprawiedliwość. Wcześniej zazwyczaj w tych dywagacjach w roli premiera obsadzano Jarosława Kaczyńskiego, wczoraj zaś pojawiła się informacja o tym, że Beatę Szydło na tym stanowisku niemal na pewno zastąpi obecny wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

źródło: polsatnews.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...