"Jestem dumny". Jednoznaczny wpis Tuska na Twitterze – popiera zatrzymanego generała

Donald Tusk wyraził dziś na Twitterze poparcie dla generała Piotra Pytla, zatrzymanego rano przez Żandarmerię Wojskową.
Donald Tusk wyraził dziś na Twitterze poparcie dla generała Piotra Pytla, zatrzymanego rano przez Żandarmerię Wojskową. Fot. Daniel Adamski / Agencja Gazeta
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk odniósł się dziś do zatrzymania przez Żandarmerię Wojskową generała Pytla, byłego szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego. "Jestem dumny, że jako premier mogłem z nim współpracować" – napisał.

Żandarmeria Wojskowa zatrzymała w środę generała Piotra Pytla, któremu zarzuca się przekroczenie uprawnień w związku ze współpracą z rosyjską FSB. Opozycja bije na alarm, że oto dokonuje się zemsta Antoniego Macierewicza. Gen. Pytel kwestionował m.in. teorię o zamachu w Smoleńsku. Wielokrotnie krytycznie wypowiadał się o poczynaniach ministra w polskiej armii.

Donald Tusk nie pozostawia wątpliwości – stoi po stronie zatrzymanego, w którego sprawie zeznawał zresztą w prokuraturze (współpraca z obcym wywiadem wymaga zgody premiera). Stawia go za wzór "patriotyzmu i honoru".
Komentatorzy dziwią się, dlaczego gen. Pytel musiał być zatrzymany i przewieziony do prokuratury. Śledczy nie uznali zaświadczenie lekarskiego, które przedstawił pełnomocnik generała (dlatego Pytel sam nie zjawił się w prokuraturze).
Wpis Donalda Tusk na Twitterze nie pierwszy raz wywołuje spore emocje. Niedawno ogłosił "alarm" i zasugerował, że działania PiS sprzyjają Rosji.
Trwa ładowanie komentarzy...