Gen. Piotr Pytel: Macierewicz powiedział mi, że zamach smoleński "to tylko narzędzie polityczne"

Generał Piotr Pytel ujawnił rozmowę z Antonim Macierewiczem. Minister Obrony Narodowej miał mu powiedzieć  – "Pan wie, że zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne"
Generał Piotr Pytel ujawnił rozmowę z Antonim Macierewiczem. Minister Obrony Narodowej miał mu powiedzieć – "Pan wie, że zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne" Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Były dowódca Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Piotr Pytel w programie "Kropka nad i" w TVN24 opowiedział o kulisach swojej dymisji. Ujawnił też rzekomą rozmowę z szefem Ministerstwa Obrony Narodowej i wiceprezesem PiS, która miała pokazać, co na prawdę Antoni Macierewicz myśli o katastrofie smoleńskiej.

– To sytuacja z gatunku groteskowych i śmiesznych – tak kulisy swego głośnego zwolnienia podsumował gen. Piotr Pytel. Sądził, że to minister obrony narodowej Antoni Macierewicz osobiście wręczy mu dymisję. W tym celu miał nawet udać się do gmachu przy ul. Klonowej. Ruszył do gabinetu szefa MON, ale został skierowany do jego rzecznika. Sekretarka wskazała mu do siedzenia "zydelek" i tak czekał kilka minut. Wtedy drzwi otworzył Bartłomiej Misiewicz i wręczył mu odpowiedni dokument.

– Tylko osoby młode, niedoświadczone życiowo, nieposiadające kultury prawnej są zdolne wykonywać polecenia Macierewicza. Nie zdają sobie oni sprawy z odpowiedzialności karnej, jaka na nich ciąży, są też przeświadczone o swojej bezkarności. Smutne nie jest to, że Misiewicz przyjmuje honory od generałów. Smutne jest to, że są mu one oddawane– oceniał dziś gen. Pytel.

Najciekawsze, co były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego miał do powiedzenia dotyczyło jednak rzekomej rozmowy, do której miało dojść bezpośredni między nim a Antonim Macierewiczem. – Macierewicz powiedział mi: "wiem, że jest pan inteligentnym człowiekiem i doskonale pan wie, że zamach smoleński to tylko narzędzie polityczne" – wspominał gen. Piotr Pytel. – Widać było, że to tylko cyniczna gra – dodał.

Napisz do autora: wlodzimierz.szczepanski@natemat.pl

źródło: TVN 24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"