Te obrazki Polacy powinni zapamiętać na długo. Politycy PiS pokazali "klasę" w Sejmie

Posłowie PiS szybko opuścili salę plenarną Sejmu
Posłowie PiS szybko opuścili salę plenarną Sejmu Fot. Twitter
Sejm debatuje nad przyszłością rządu Beaty Szydło, po tym jak wniosek o wotum nieufności złożyła Platforma Obywatelska. "Debatuje" jednak tylko w teorii. Ławy posłów PiS świecą pustkami. Wystąpieniu Grzegorza Schetyny przysłuchiwała się samotna minister Streżyńska.

Posłowie PiS uczestniczyli w debacie tylko do momentu, gdy z sejmowej trybuny zeszła premiera Beata Szydło. Jej wystąpienie było ostre, konfrontacyjne wobec opozycji (wniosek o wotum nieufności złożyli posłowie PO).

– Ja wiem, straszycie mnie Trybunałem Stanu. Polska jest państwem bezpiecznym. Przez dwa lata udało nam się doprowadzić do tego, że każdy obywatel ma poczucie, że jest we własnym domu. Nie jesteśmy rządem elit, tylko zwykłych Polaków. Mam przypomnieć afery? Amber Gol, Ciech? Mało? Mało?! Daliśmy ludziom poczucie godności, dbamy o bezpieczeństwo Polski. Dziś w Brukseli nie klękamy na kolana – krzyczała Szydło.

Uwagę komentatorów przyciągnęło jednak co innego. Gdy na trybunie pojawił się Grzegorz Schetyna, parlamentarzystów PiS już nie było na sali. Lider PO przemawiał do garstki osób. Dla niektórych to dowód na to, jaki jest stosunek partii do szefowej rządu, która najprawdopodobniej za chwilę straci stanowisko.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...