Najpierw obiecanki, teraz rozczarowanie. Rząd nie znalazł pieniędzy na 500+ dla seniorów

Elżbieta Rafalska przyznała, że nie ma pieniędzy na dodatek 500+ dla seniorów.
Elżbieta Rafalska przyznała, że nie ma pieniędzy na dodatek 500+ dla seniorów. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
W przyszłym roku nie będzie pieniędzy na 500+ dla seniorów – tak stwierdziła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i pogrzebała tym samym nadzieje emerytów na dodatkowe pieniądze. Obietnice były szumne, rezultatów nie ma.

Jednorazowy dodatek w wysokości 500 złotych dla każdego seniora miał być wypłacony wiosną 2018 roku, co Prawo i Sprawiedliwość obiecywało zaraz po uruchomieniu programu 500+ na dzieci. Potem to już takie pewne nie było, a teraz już wiadomo: 500+ dla seniorów w przyszłym roku nie będzie.
– W przyszłorocznym budżecie nie uwzględniono środków na program "500 plus dla seniorów" – tak stwierdziła minister Rafalska i odebrała tym wszystkie nadzieje emerytów na dodatkowe pieniądze, co już nie spodobało się organizacjom reprezentującym emerytów. – Emeryci będą rozczarowani. Liczyli, że ich potrzeby zostaną dostrzeżone przez rząd – tak "Super Expressowi" mówi szefowa Związku Emerytów i Rencistów Elżbieta Ostrowska. Jeszcze nie wiadomo, czy w roku 2019 znajdą się pieniądze na takie świadczenie, ale biorąc pod uwagę to, że grupa seniorów to potężny elektorat dla Prawa i Sprawiedliwości, rząd zapewne będzie zmuszony do tego, aby czymś go do siebie przekonać.

źródło: se.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.