Prawicowy tygodnik ogłosił, kto został Człowiekiem Wolności 2017 roku. Internauci bezlitośni: "Karuzela śmiechu rusza"

Andrzej Duda mianował Julię Przyłębską szefową rozmontowanego wcześniej Trybunału Konstytucyjnego.
Andrzej Duda mianował Julię Przyłębską szefową rozmontowanego wcześniej Trybunału Konstytucyjnego. Kuba Atys/Agencja Gazeta
Na okładce najnowszego numeru prawicowego tygodnika "Sieci” widzimy zdjęcie prezes Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, wraz z dopiskiem Człowiek Wolności 2017.

Tygodnik "Sieci", wyjaśniając ideę swojej nagrody, napisał na swojej stronie internetowej: "Szukamy patrioty, dla którego wolność jest wartością najważniejszą, a jej ochrona i szerzenie codzienną powinnością".
Julia Przyłębska została powołana na prezesa Trybunału Konstytucyjnego przez prezydenta Andrzeja Dudę w miejsce sprawującego tę funkcję Andrzeja Rzeplińskiego. Jej powołanie stało się jednym z symboli spacyfikowania TK w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość. Jedną z pierwszych decyzji prezes TK było usunięcie ze strony TK tytułów profesorskich sędziów. Spekulowano, że to dlatego, że sama nie ma tytułu profesorskiego.
"Gazeta Wyborcza" opisała domniemane związki Przyłębskiej ze służbami specjalnymi. Obecna prezes TK zdecydowanie zaprzecza informacjom "Wyborczej".

Internauci nie przyjęli z aprobatą werdyktu tygodnika "Sieci", określając go "karuzelą śmiechu". To nie pierwsza kontrowersyjna nominacja w ramach tej nagrody. Rok temu redakcja przyznała tytuł Człowieka Wolności liderowi Prawa i Sprawiedliwości Jarosławowi Kaczyńskiemu. Występując na gali w Filharmonii Narodowej prezes PiS przekonywał, że wolność jest dzisiaj zagrożona, ale pod rządami jego partii jest szansa, by doszło do "jej wielkiego wybuchu".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.