"Radek uratował mi życie". Żona Patryka Jakiego opowiada o swojej ciąży

Anna i Patryk Jaki wychowują dziecko z zespołem Downa.
Anna i Patryk Jaki wychowują dziecko z zespołem Downa. Facebook/Patryk Jaki
Żona Patryka Jakiego Anna udzieliła wywiadu tygodnikowi "Sieci". Opowiedziała o życiu związanym z wychowaniem niepełnosprawnego dziecka. Anna i Patryk Jaki są rodzicami trzyletniego Radka z zespołem Downa.

– W 15. tygodniu ciąży poszliśmy na USG i zobaczyliśmy Radka, naszego syna. Wyraźnie było widać rączki, nóżki, główkę, biło serduszko. Wtedy też dowiedzieliśmy się, że jest wysokie prawdopodobieństwo, że nasze dziecko urodzi się obciążone wadą genetyczną – twierdzi Anna Jaki w rozmowie z tygodnikiem "Sieci". Lekarz zasugerował amniopunkcję, która umożliwiłaby terminację ciąży ze względu na poważne uszkodzenie płodu.

Jednak dla małżeństwa Jakich coś takiego było nie do pomyślenia. – To od początku było nasze kochane, wyczekiwane dziecko, w ogóle nie braliśmy pod uwagę, że moglibyśmy je zabić – mówi Anna Jaki. – Los naszego dziecka powierzyliśmy Bogu – dodaje.

Jak mówi, do końca wierzyli z mężem w to, że dziecko będzie lekarzem albo prawnikiem. – Do końca mieliśmy nadzieję, że zdarzy się cud i wszystko będzie w porządku – opowiada. Jednak potrafili potem zaakceptować to, że dziecko ma zespół Downa. Zrobili wszystko, by zapewnić mu środowisko do rozwoju. Grają razem w gry planszowe, czytają Radkowi książki. Anna poświęciła się dziecku całkowicie, w tym celu porzuciła pracę w korporacji. Dziś jednoznacznie puentuje: Radek uratował mi życie. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości – mówi Anna Jaki. Dlaczego? Przewiduje, że gdyby nie narodziny dziecka, przez pracę w korporacji wylądowałaby w szpitalu psychiatrycznym z depresją.

To nie pierwszy raz, kiedy małżeństwo opowiada o wychowaniu swojego dziecka. Patryk Jaki w jednym z wywiadów mówił, że nie wyobraża sobie usunięcia ciąży dziecka z zespołem Downa. – Jestem szczęśliwy, że mam Radusia. Nigdy nie braliśmy pod uwagę, aby zabić nasze dziecko – mówił w wywiadzie wiceminister sprawiedliwości. Także Anna Jaki opowiadała, że gdy lekarz wspomniał o aborcji, doszczętnie wstrząsnęło to nią i mężem.


źródło: "Sieci"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...