"Nasz Dziennik" przeprasza doradcę Dudy. Chcieli "dokopać" nielubianemu w PiS profesorowi, ale posunęli się za daleko

Michał Królikowski, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, przeszkadza politykom PiS. Teraz zaatakował go "Nasz Dziennik".
Michał Królikowski, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, przeszkadza politykom PiS. Teraz zaatakował go "Nasz Dziennik". Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
Związany z o. Tadeuszem Rydzykiem ""Nasz Dziennik" przeprasza doradcę prezydenta Andrzeja Dudy prof. Michała Królikowskiego. Dziennik podał bowiem nieprawdziwe informacje o tym, że profesor został aresztowany i usłyszał zarzuty "prania brudnych pieniędzy".


Michał Królikowski jest nielubiany wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości. Z dezaprobatą pisała o nim m.in. Krystyna Pawłowicz. Wypomina mu się, że był wiceministrem w rządzie PO. "Dobrej zmianie" nie podoba się też jego działalność prawnicza. Prof. Królikowski broni bowiem osobę podejrzaną w tzw. aferze paliwowej.

Być może stąd wzięła się nadgorliwość "Naszego Dziennika", który w piątek na pierwszej stronie podał informacje o... aresztowaniu Michała Królikowskiego. Wszystko to było jednak wyssane z palca. Doradca prezydenta Andrzeja Dudy szybko zapowiedział więc kroki prawne przeciwko związanej z rządem gazecie.

"Nasz Dziennik" próbuje więc ratować sytuację. "Przepraszamy prof. UW dr. hab. Michała Królikowskiego, adwokata, za naruszenie jego dóbr osobistych w postaci czci i dobrego imienia. Przyznajemy, że do tego naruszenia doszło przez publikację całkowicie nieprawdziwych informacji dotyczących rzekomego postawienia panu Michałowi Królikowskiemu zarzutów prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa oraz aresztowania z tego powodu" – czytamy w opublikowanym dziś oświadczeniu.


To nie pierwszy atak na Michała Królikowskiego ze strony ludzi "dobrej zmiany". We wrześniu jego działalnością zainteresowała się prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobrze. Ostro to wówczas komentował. – Bezwzględnie nie chodzi o mnie. Jestem tylko pionkiem. Celem tej akcji jest pan prezydent. Jako osoby, które przedstawi wiarygodną ustawę sądowniczą – mówił prof. Królikowski w rozmowie z Robertem Mazurkiem z RMF FM.

źródło: "Nasz Dziennik"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...