"Dobrze znam tego posła". Dziwne słowa Mateusza Morawieckiego na temat własnego ojca

Mateusz Morawiecki o ojcu dla TVP Info: dobrze znam tego posła.
Mateusz Morawiecki o ojcu dla TVP Info: dobrze znam tego posła. Screen/TVP Info
Premier Mateusz Morawiecki udzielił noworocznego wywiadu Danucie Holeckiej w "Gościu Wiadomości" w TVP. Jak łatwo się domyślić, tematem była między innymi głośna wypowiedź ojca premiera, marszałka-seniora Kornela Morawieckiego, na temat uchodźców.

Kornel Morawiecki powiedział ostatnio, że rząd powinien spełnić zobowiązanie gabinetu Ewy Kopacz w sprawie przyjęcia do Polski uchodźców. – Te 7 tysięcy na 40-milionowy kraj, na które zgodził się poprzedni rząd, nie powinno być problemem. Zaproponujmy im naszą kulturę. Powinniśmy z uchodźców czynić nas. Tylko powinniśmy przybyszom postawić wymagania, zmusić ich do wysiłku, sami podjąć działania, które "ich" przerobią na "nas" – powiedział Kornel Morawiecki w rozmowie z "Rzeczpospolitą". 

– Nie ulega wątpliwości, że znam bardzo dobrze pana posła Kornela Morawieckiego i może on mieć takie poglądy, jakie chce. Często tak jest, że ojcowie nie opowiadają o swoich poglądach i tym, co zamierzają powiedzieć, swoim synom w tym przypadku, a synowie potem muszą tłumaczyć się za swoich ojców. To tak pół żartem, pół serio – powiedział Mateusz Morawiecki w TVP Info.

– Mój ojciec ma bardzo ciekawe poglądy w niektórych sprawach, radykalne w innych. Nie zmienia to ani na jotę stanowiska naszego rządu co do tego, jak będziemy podchodzić do uchodźców. Jesteśmy bardzo konsekwentni i będziemy nadal w kolejnych latach – przedstawił stanowisko rządu premier.
– My pomagamy uchodźcom[ – red.] na miejscu najbardziej jak tylko możemy, jesteśmy jednym z najbardziej aktywnych krajów z Unii Europejskiej w Syrii i północnej Afryce. Przeznaczyliśmy kilkaset milionów złotych i jesteśmy gotowi do solidarności międzynarodowej jeszcze bardziej – powiedział premier.


Morawiecki zauważył, że biskup ze zniszczonego miasta Aleppo powiedział, iż Polska jest jedynym krajem, który realnie pomaga pokrzywdzonym ofiarom wojny w Syrii. – W szczególności pomagamy tam chrześcijanom, bo nasi bracia chrześcijanie najbardziej teraz cierpią na Bliskim Wschodzie, ponieważ oprócz krzywdy wojny doznają jeszcze nienawiści od swoich współbraci muzułmańskich i im powinniśmy w szczególności pomagać tam na miejscu – powiedział Morawiecki.

źródło: wiadomosci.tvp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...