Oficjalna strona "Korony Królów" zaliczyła kuriozalny strzał w stopę. Poprosili fanów o... milczenie

"Korona Królów" to hitowy serial TVP, którego sukces zadziałał w myśl zasady, "nieważne jak, byle mówili".
"Korona Królów" to hitowy serial TVP, którego sukces zadziałał w myśl zasady, "nieważne jak, byle mówili". Screen/TVP "Korona Królów"
Po fali krytyki, jaka spadła na hitowy serial Telewizji Polskiej "Korona królów", prawie każdy, kto jeszcze nie widział produkcji, poluje na odcinki, które już zostały wyemitowane, by przekonać się czy prześmiewcze opinie są uzasadnione. Telewizja Polska opublikowała post, w którym można było dowiedzieć się, kiedy te powtórki będzie można znów zobaczyć.

Nie to jest jednak we wpisie na Facebooku najważniejsze, ale prośba, by nie komentować posta. Wydaje się, że bardzo naiwna. Czy w ten sposób TVP chciała sprawić, by krytyka nie rozsprzestrzeniała się w niekontrolowany sposób przynajmniej na oficjalnym fanpage'u "Korony Królów"? Prośba, sądząc po masowych komentarzach użytkowników Facebooka, miała skutek odwrotny do zamierzonego.

Internauci zdają się kpić z posta: "w sumie dobry patent na dużo interakcji, gdybyście nie prosili byłoby tylko kilka komentarzy", "Telewizja Polska a po polsku nie potrafią pisać" (co odnosi się do prośby o "nie komentowanie"), "Swoją drogą - "Korona Królów TVP" - nazwa profilu niczym autoironia". Wrzucają też pod postem zabawne gify czy memy. Wydaje się, że i sama TVP wstydziła się wpisu, bo został on usunięty z Facebooka w trakcie pisania tego artykułu. Ale w internecie, jak wiadomo, nic nie ginie.
To miała być, pół żartem, pół serio polska odpowiedź na "Grę o Tron". I choć Jacek Kurski zarzekał się, że produkcji TVP nie można do słynnego serialu porównywać z racji wielokrotnie niższego budżetu , to w "Koronie Królów" aż roi się od zaskakujących podobieństw. Chodzi o postaci, na przykład o Niemierzę z Gołczy herbu Mądrostki, którego gra Piotr Gawron, a który bardzo przypomina Theona z "Gry o tron". Choć "Korona królów" osiągnęła spory sukces oglądalnościowy – widać to choćby po świetnych wynikach trzeciego odcinka, to widzowie często kpią z produkcji TVP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...