Wygrana Kamila Stocha prezentem na 100-lecie niepodległości? Tak, przynajmniej według Andrzeja Dudy

Od teraz, według Andrzeja Dudy, każde zwycięstwo polskich sportowców będzie prezentem na 100-lecie niepodległości. Nie wszyscy jednak podzielają podejście prezydenta.
Od teraz, według Andrzeja Dudy, każde zwycięstwo polskich sportowców będzie prezentem na 100-lecie niepodległości. Nie wszyscy jednak podzielają podejście prezydenta. Fot. Marek Podmokły/Agencja Gazeta
Szał po tryumfie Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni i rozgromieniu przez niego rywali trwa w najlepsze. Oczywiście, wśród gratulacji i podziękowań, nie mogło zabraknąć także tych od polityków. Jest wśród nich Andrzej Duda, który już uznał zwycięstwo Kamila Stocha za... prezent na 100-lecie niepodległości .

Po dzisiejszym zwycięstwie Kamila Stocha w Turnieju Czterech Skoczni i wpisie prezydenta Andrzeja Dudy widać, że do grania na patriotycznych nutach nadają się także narty. Polski prezydent, jak wszyscy politycy postanowił podziękować naszemu zawodnikowi za świetny występ i chwile narodowej radości, jednak przy okazji postanowił zaprząc sport i wysiłek polskich sportowców do realizowania swoich celów w bieżącej polityce. – Piękny prezent Pana Kamila Stocha i Ekipy dla Polski i dla nas na 100 lecie Niepodległości! Dziękujemy! Co za wieczór! – napisał prezydent Duda na Twitterze.
Takie postawienie sprawy nie wszystkim przypadło do gustu. "Proszę nie grać fałszywie na tej patriotycznej strunie" czy "Panie Andrzeju czy można oddzielić piękny sport od prymitywnej polityki..." – to tylko niektóre z krytycznych komentarzy pod wpisem Andrzeja Dudy.
Wszystko wskazuje na to, że teraz każdy występ polskich sportowców z gatunku tych lepszych będzie uważany za prezent na 100-lecie niepodległości Polski. W tym roku zamiast medali będziemy mieć więc prezent złoty, srebrny i brązowy, a wszelkie puchary, kule i inne symbole zwycięstwa powinny zostać złożone na ołtarzu obchodów rocznicy 1918 roku. Aż strach pomyśleć, co będzie się działo podczas rosyjskich Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej...
Trwa ładowanie komentarzy...