Coraz trudniej uwierzyć w to, co widać za oknem. W Polsce mamy piękną wiosnę tej zimy, za to na Saharze... spadł śnieg

Śnieg na Saharze, spadło aż 40 cm białego puchu, ostatni raz takie zjawisko obserwowano 40 lat tem. Zdjęcie poglądowe.
Śnieg na Saharze, spadło aż 40 cm białego puchu, ostatni raz takie zjawisko obserwowano 40 lat tem. Zdjęcie poglądowe. Fot. Twitter / Anthony Barba
Ferie zimowe za pasem, wszyscy czekają na śnieg, i proszę – pada. Tylko jakoś nie tam, gdzie można by się spodziewać. Nie tylko na Florydzie jest zimno, nie tylko w Hiszpanii śnieżyce sparaliżowały większą część kraju, biały puch leży również na… Saharze.

To, że w Polsce zima jest wyjątkowo łagodna nie oznacza, że w innych rejonach świata nie można pojeździć na nartach. Jak donosi Dailymail.co.uk, na Saharze w niedzielę rano spadło przeszło 40 centymetrów śniegu. Miłośnikom białego szaleństwa odradzamy jednak pakowanie nart i butów do walizki, śnieg leżał tylko do godziny 17., później stopniał. Ostatni raz tyle śniegu na Saharze odnotowano 40 lat temu.
Anomalie pogodowe tej zimy dają się we znaki w wielu rejonach świata. W USA na Florydzie Iguany spadają z drzew, niskie temperatury sprawiają, że gady wpadają w stan hibernacji. W Hiszpanii na 50 prowincji kraju w 46 ogłoszono stan zagrożenia z powodu intensywnych opadów śniegu. Władze apelują, by bez ważnego powodu, nie wychodzić z domu. Tymczasem w Polsce opady śniegu są spodziewane w drugiej połowie stycznia, ale synoptycy przewidują, że już pod koniec lutego nadejdzie wiosna.

źródło: Dailymail.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...