Andrzej Duda odnotowany na międzynarodowej liście. Spis dotyczy głów państw, które szkodzą wolności mediów

Andrzej Duda na liście głów państw szkodzących wolności mediów.
Andrzej Duda na liście głów państw szkodzących wolności mediów. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Międzynarodowy Komitet Obrony Dziennikarzy (CPJ) opublikował listę przywódców państw, którzy jej zdaniem najbardziej przyczyniają się w swoich krajach do ograniczania wolności mediów. Na liście obok Donalda Trumpa, Władimira Putina czy Recepa Tayyipa Erdoğana swoje miejsce znalazł także Andrzej Duda.

Lista stworzona przez CPJ to odpowiedź na zapowiedź prezydenta USA Donalda Trumpa , który postanowił opublikować własne zestawienie mediów, które w jego opinii są najbardziej nieuczciwe, nierzetelne i stanowią największe źródła fake newsów.
Listę podzielono na kilka kategorii. Donald Trump przoduje w dwóch: otrzymał tytuł polityka który najbardziej na świecie działa na szkodę wolnych mediów, oraz przywódców szczególnie uczulonych na medialną krytykę. W tej ostatniej kategorii znalazł się także prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan, który okupuje pierwsze miejsce w części poświęconej wykorzystywaniu prawa krajowego do prześladować dziennikarzy. "Żelaznymi rękami" nazwano w raporcie Władimira Putina i przywódcę Chin Xi Jinpinga.

A gdzie znalazł się nasz prezydent? Według dziennikarzy z CPJ, Andrzej Duda "sprzyja powrotowi swoich krajów do dawnych złych zwyczajów dotyczących traktowania mediów". Swoje miejsce dzieli z właściwą przywódczynią Birmy Aung San Suu Kyi. Duda został wprost oskarżony o przyczynienia się do ograniczania swobody mediów i braku sprzeciwu wobec przejęcia przez władzę mediów publicznych.

źródło: wirtualnemedia.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...