Dziewczyna broniła kolegę przed bijącymi go policjantami. Teraz grozi jej wyrok

Ewa Śniarowska została oskarżona o pobicie policjantów
Ewa Śniarowska została oskarżona o pobicie policjantów Fot. zrzut ekranu z youtube.com/watch?time_continue=90&v=wgHVJ9usTz0
Nastoletnia dziewczyna, Ewa Śniarowska, została oskarżona o pobicie policjantów. Chciała bowiem pomóc koledze, którego bili trzej mundurowi. Teraz grozi jej wyrok za napaść na funkcjonariuszy.

Chodzi o Daniela Kapelana, którego pobicie odbiło się głośnym echem w rodzimych mediach. Wszystko za sprawa filmu zamieszczonego w serwisie YouTube. Przedstawiał on interwencję funkcjonariuszy policji, w tym ujęcie i skucie Kapelana – informował serwis express.olsztyn.pl.

Jak podawał portal, policjanci nie okazali legitymacji służbowych i nie mieli przy sobie nakazu przesłuchania. Wtargnęli na prywatną posesję, by pobić, a następnie pozbawić wolności młodego człowieka, zaś następnie dać opór jego filigranowej koleżance, Ewie Śniarowskiej, i 13-letniemu bratu.

Do incydentu doszło podczas wkroczenia policji na posesję rodziców chłopca, których wówczas nie było w domu. Olsztyńska Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie pobicia Kapelana, ale poszkodowany się z tym nie zgodził, więc wniósł zażalenie.
– Przyszedłem do sądu po sprawiedliwość, ponieważ nie zgadzam się ze stanowiskiem prokuratury, która twierdzi, że bicie obywateli przez policję jest czymś zupełnie normalnym, a nawet godne podziwu – przekonywał Kapelan w portalu Ku Prawdzie.


Ewa Śniarowska – w roli oskarżonej – opowiedziała o tym, co zaszło, przed sądem. Wypowiedziała się też dla telewizji.

– Zostałam oskarżona o to, że napadłam na trzech policjantów, gdy widziałam, jak biją mojego kolegę. Zobaczyłam trzech osiłków znęcających się nad niewinnym człowiekiem. Moim odruchem było pobiegnięcie mu z pomocą. Ostatecznie zostałam oskarżona o to, że napadłam na trzech policjantów. Dzisiejsze rozprawa to było moje przesłuchanie, podczas którego powiedziałam wszystko, co się wydarzyło i o tym, jak pomogłam Danielowi – relacjonowała Ewa Śniarowska w rozmowie z TV Ku Prawdzie.

Dziewczyna patrzy optymistycznie na sprawę. – Oczywiście mam nadzieję, że będę uniewinniona. Nie ma innej możliwości – podsumowała.

źródła: Ku Prawdzie, express.olsztyn.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.