Były premier Jan Olszewski: "Bez Macierewicza w rządzie obóz dobrej zmiany może się rozpaść”

Były premier Jan Olszewski ocenia, że dymisja Macierewicza może bardzo zaszkodzić obozowi rządzącemu
Były premier Jan Olszewski ocenia, że dymisja Macierewicza może bardzo zaszkodzić obozowi rządzącemu Fot: Bartosz Bobkowski / AG
Były premier Jan Olszewski, przewiduje pogorszenie relacji na linii Kaczyński - Macierewicz. Według niego, zdymisjonowany szef MON może nie wybaczyć tej decyzji prezesowi PiS.

Wyrzucony z MON Macierewicz do ostatnich chwil wierzył, że ocali ministerialny stołek. Wierzył w to również były premier Jan Olszewski, w którego rządzie Macierewicz był kiedyś ministrem spraw wewnętrznych, a później razem tworzyli Ruch Patriotyczny.

Dziś Olszewski nie może się pogodzić z tym, że Macierewicz nie jest już szefem MON. – Wielka szkoda i przykro, że tak go potraktowano. Antoni Macierewicz może nie wybaczyć prezydentowi Andrzejowi Dudzie dymisji, bo to on stał za tym najpewniej, a Jarosław Kaczyński się na to zgodził – podkreślił.

– Nie odwołuje się ministra w środku modernizacji armii. Kaczyński popełnił błąd co do Antoniego. Stało się fatalnie. Dla niego ta decyzja musiała być bardzo krzywdząca i przykra. Szkoda, że tak się stało. To wielka strata dla wojska, dla odbudowy polskiej armii – dodał.

Olszewski wróży czarny scenariusz dla PiS. – Myślę, że zbliża się moment krytyczny dla obozu dobrej zmiany. Bez Macierewicza w rządzie obóz dobrej zmiany może się rozpaść, tak to widzę. Ale życzę sobie i Polsce, żeby to nie nastąpiło – zaznaczył były premier.


Źródło: se.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...