Maria Kiszczak wyjawia prawdę o teczce Bolka. "Bałam się o swoje życie"

Maria Kiszczak powiedziała, dlaczego zdecydowała się zanieść teczki Bolka do IPN.
Maria Kiszczak powiedziała, dlaczego zdecydowała się zanieść teczki Bolka do IPN. YouTube/se.pl
Nie boję się sądu ani Wałęsy i mówię w całej sprawie prawdę. A teczki zaniosłam do IPN, bo obawiałam się o swoje życie! – mówi Maria Kiszczak w rozmowie z "Super Expressem" o teczkach Bolka. Były prezydent grozi jej sądem i wzywa do ujawnienia prawdy.

Jak mówi gazecie, Czesław Kiszczak przed śmiercią ostrzegał ją, że będzie mieć problemy. Wtedy miała według jego rady wziąć dokumenty i udać się z nimi do IPN.

Wtedy zaczęła się cała sprawa. Maria Kiszczak przyczyniła się bowiem do powstania wielu oskarżeń pod adresem Lecha Wałęsy, ujawniając teczki Bolka dwa lata temu. Żądała wówczas za ich sprzedaż 90 tys. zł. Dziś Lech Wałęsa grozi jej sądem i wzywa do powiedzenia prawdy o dokumentach dotyczących współpracy z SB. Jego zdaniem materiały są spreparowane, a podpisy na dokumentach sfałszowane.


Wałęsa: teczki Bolka to prowokacja Kiszczaka

Dokumenty miały zostać podpisane przez Wałęsę – wynika z ekspertyzy grafologów zleconej przez IPN. Wałęsa jednak uparcie pisze w mediach społecznościowych o prowokacji Kiszczaka i wzywa Marię Kiszczak do powiedzenia prawdy o teczce Bolka. "Pani Kiszczakowa, mam nadzieję, że Pani powie wszystkim prawdę o obecnie funkcjonującym kłamstwie i prowokacji zawartej w przygotowanym pomyśle teczek Kiszczaka. W przeciwnym razie sprawę skieruję do sądu. Mam już wystarczającą ilość dowodów i świadków, by osiągnąć prawdę” – napisał na Facebooku były prezydent.

Teczki Kiszczaka na zlecenie Kaczyńskich

Lech Wałęsa w gorąco komentowanym wpisie na Facebooku napisał, że "teczki Kiszczaka powstały na zlecenie Kaczyńskich wykonane pod patronatem Cenckiewicza, Wyszkowskiego, Gwiazdy". Jak się wyraził, do tego celu wykorzystano materiały wcześniej przygotowane przez SB pod patronatem Kiszczaka.

Chcecie to wierzcie , chcecie nie wierzcie .Moim zdaniem było tak : Teczki Kiszczaka powstały na zlecenie Kaczyńskich...

Opublikowany przez Lech Wałęsa na 17 stycznia 2018

źródło: "Super Express"
Trwa ładowanie komentarzy...