Wymowne słowa Macierewicza o Błaszczaku. Na Twitterze napisał o "fake newsie" i zagrożeniu dla "dobrej zmiany" w MON

Antoni Macierewicz opublikował na Twitterze ważne oświadczenie na temat swojego następcy w MON Mariusza Błaszczaka.
Antoni Macierewicz opublikował na Twitterze ważne oświadczenie na temat swojego następcy w MON Mariusza Błaszczaka. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Po tym, gdy Antoni Macierewicz został zdymisjonowany ze stanowiska szefa Ministerstwa Obrony Narodowej, wielu było przekonanych, że szybko zacznie się on mścić na tych, którzy pozbawili go władzy. W czwartkowy wieczór wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości opublikował jednak kilka wymownych słów, które raczej rozczarują osoby liczące na to, że wywoła on wojnę domową w obozie "dobrej zmiany".

Do końca ministerialnej kariery Antoniego Macierewicza było widać, że z całych sił walczył on o utrzymanie stołka w Ministerstwie Obrony Narodowej. A kiedy stołek ten stracił na rzecz Mariusza Błaszczaka, niezbyt udanie ukrywał złość. Przez kilka dni zdymisjonowany minister prowadził medialną ofensywę w zaprzyjaźnionych mediach, gdzie opowiadał między innymi o tym, iż "nie uważa, że powinienem zostać odwołany".

Coraz poważniej zaczęto więc spekulować na temat tego, iż Antoni Macierewicz w odwecie za dymisję doprowadzi do rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości, by stworzyć własny projekt polityczny. Jak wskazywał w naTemat Jarosław Karpiński, byłoby to dla tego polityka bardzo łatwe, gdyż w obozie "dobrej zmiany" ma on uśpione struktury de facto własnego ugrupowania.
W czwartkowy wieczór Antoni Macierewicz postanowił jednak nieco wystudzić narastające wokół niego emocje. I na Twitterze opublikował mały "hołd" dla swojego następcy w MON. "Jak już mówiłem, wspieram i będę wspierał Mariusza Błaszczaka. Fake news o mojej rzekomej krytyce jego wyboru ma na celu zatrzymanie reform w MON, które wprowadza 'dobra zmiana'" - napisał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...