Brudziński pozytywnie zaskakuje. Jednym krótkim wpisem daje nadzieję, że sprawy nie odpuści

Joachim Brudziński zapowiada wszczęcie kroków po bulwersującym materiale nadanym przez TVN24 o polskich neofaszystach.
Joachim Brudziński zapowiada wszczęcie kroków po bulwersującym materiale nadanym przez TVN24 o polskich neofaszystach. Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Joachim Brudziński zapowiada podjęcie szybkich działań przeciwko neofaszystom. To pokłosie wczorajszego materiału "Superwizjera", w którym dziennikarze pokazali środowisko polskiej skrajnej prawicy wysławiającej Adolfa Hitlera i idee nazistowskie.

"Superwizjer" opublikował wczoraj reportaż, o którym wciąż jest głośno. Dziennikarze stacji przeniknęli do środowiska polskich neofaszystów i pokazali, jak w Polsce - wiele lat po koszmarze II wojny światowej - czci się pamięć Adolfa Hitlera i żołnierzy Waffen SS.

Minister Joachim Brudziński przyznaje, że jest zbulwersowany tym, co ujawnił "Superwizjer". I od razu zapowiedział szybkie kroki.
Szef MSWiA zapowiada, że policja wkrótce podejmie działania w związku z bulwersującym materiałem. Już rozmawiał w tej sprawie z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, wkrótce mają się pojawić w tej sprawie oficjalne komunikaty.

To wyraźna odmiana wobec tego, jak na skrajną prawicę patrzył jeszcze niedawno poprzedni szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Gdy media na całym świecie rozpisywały się o faszystach i rasistach maszerujących po Warszawie w trakcie Marszu Niepodległości, Błaszczak widział wyłącznie biało-czerwone flagi i uśmiechniętych patriotów - rasistowskich haseł nie dostrzegał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.