Andrzej Duda powiedział, że nie ma miejsca dla takich organizacji jak Duma i Nowoczesność. Jak wyraził się prezydent, są to organizacje antypolskie.
Andrzej Duda powiedział, że nie ma miejsca dla takich organizacji jak Duma i Nowoczesność. Jak wyraził się prezydent, są to organizacje antypolskie. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Andrzej Duda zabrał głos na temat "Dumy i Nowoczesności", organizacji neonazistowskiej, której członkowie zostali wczoraj zatrzymani przez prokuraturę. Jak pokazano w materiale Superwizjera w TVN, członkowie Dumy i Nowoczesności czcili Adolfa Hitlera.

REKLAMA
Andrzej Duda, który przebywa na forum ekonomicznym w Davos, w mocnych słowach skomentował zamieszanie po bulwersującym materiale TVN. Zdaniem prezydenta, w społeczeństwie nie ma miejsca dla osób, które czczą Adolfa Hitlera. Jak wyraził się Duda, uczestników takich spotkań, jak organizowanych przez Dumę i Nowoczesność, powinna spotkać odpowiedzialność karna.
– Nie możemy dopuścić, żeby takie organizacje w ogóle istniały w Polsce. To są organizacje w gruncie rzeczy antypolskie. Jeżeli ktoś hołduje Adolfowi Hitlerowi, człowiekowi odpowiedzialnemu za zagładę Polaków i innych narodów, przede wszystkim narodu żydowskiego, to nie ma on miejsca w polskim społeczeństwie. Ja co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Musimy z takimi zjawiskami walczyć na wszelkie sposoby – powiedział Andrzej Duda Polskiemu Radiu w Davos.
Zatrzymano trzech członków Dumy i Nowoczesności
W domach uczestników spotkania ku czci Adolfa Hitlera znaleziono flagi, odznaki, naszywki i publikacje o tematyce nazistowskiej, a także amunicję i broń. Pisaliśmy o bulwersującym materiale "Superwizjera", w którym neonaziści ze Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność wychwalali Adolfa Hitlera. Mówili między innymi, że był dżentelmenem i dobrze traktował kobiety.
źródło: Polskie Radio