"Kandydatura ministra Czaputowicza jest pewnym eksperymentem". Kaczyński przyznał, że kto inny miał kierować MSZ

Jarosław Kaczyński znów zrobił eksperyment. Tym razem w MSZ.
Jarosław Kaczyński znów zrobił eksperyment. Tym razem w MSZ. Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński wywiadów udziela tylko tym redakcjom, które bezdyskusyjnie mu sprzyjają. W dodatku robi to bardzo rzadko. W dzisiejszej rozmowie z "Gazetą Polską", prezes PiS przyznaje, że rekonstrukcja dobrej zmiany nie do końca poszła po jego myśli. Przy okazji stawia ministra spraw zagranicznych do pionu.


Głównym tematem rozmowy była rekonstrukcja rządu, która, co nie jest tajemnicą, środowiskom "Gazety Polskiej" nie przypadła do gustu. – Oczywiście, że biorę to pod uwagę i dlatego podczas ostatniej miesięcznicy odstąpiłem od swojego zwyczaju unikania wówczas tematów czysto politycznych i zwróciłem się wprost do tej najwierniejszej części naszych zwolenników. Poprosiłem, by mi zaufali – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, odnosząc się do tych wątpliwości. Zaznaczył także, że "cel pozostaje niezmienny". A jest nim "radykalna zmiana Rzeczpospolitej".
Lider PiS skomentował także słowa ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza, który 15 stycznia zadeklarował, że "Polska jest nastawiona na dialog ws. uruchomionej przez Komisję Europejską wobec naszego kraju procedury z art. 7". Szef polskiego MSZ powiedział także, że nasz kraj chce, by w sprawę został włączony Trybunał Sprawiedliwości UE. – Pan minister niedostatecznie precyzyjnie się wypowiedział. Nie ma oczywiście mowy o tym, żeby Polska oddawała sprawę reformy sądownictwa Trybunałowi Sprawiedliwości – wyjaśnił Kaczyński. Jednocześnie stawiając ministra do pionu i delikatnie przestrzegając go przed drogą jaką kiedyś wybrał jego poprzednik, zapraszając Komisję Wenecka do Polski.

Przy okazji okazało się, że ministrem spraw zagranicznych miał zostać ktoś inny. – Nie jest żadną tajemnicą informacja, że mieliśmy nadzieję, że MSZ pokieruje inna osoba. Niestety niemal w ostatniej chwili wycofała się z pełnienia tej misji - powiedział prezes PiS. Ministra Czaputowicza określił mianem "pewnego eksperymentu", w który wierzy, że będzie udany.

źródło: "Gazeta Polska Codziennie"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...