Ten film powinien obejrzeć każdy, kto interesuje się sprawą Mackiewicza. Pomoże zrozumieć, co tam się naprawdę stało

Ten film powinni obejrzeć wszyscy zainteresowani wyprawą Mackiewicza.
Ten film powinni obejrzeć wszyscy zainteresowani wyprawą Mackiewicza. Kadr z filmu "Everest"
Od dwóch dni Polska żyje wyprawą Tomasza Mackiewicza i dramatem, jaki rozgrywa się wysoko w Himalajach. Mało kto jednak wie, co tam tak naprawdę się dzieje. Zainteresowani powinni obejrzeć film "Everest", żeby zrozumieć, co przydarzyło się Mackiewiczowi i Revol.

Historia filmu rozgrywa się wiosną 1996 roku. Doświadczony himalaista Rob Hall organizuje kolejną wyprawę komercyjną na Mount Everest. W wyprawie początkowo bierze udział kilku klientów, ale już na miejscu, gdy dochodzą do obozu bazowego, postanawiają połączyć się z inna grupą. Czas goni, okienko pogodowe, w czasie którego można zaatakować szczyt, ma trwać bardzo krótko. Po krótkiej aklimatyzacji ruszają zdobyć górę.
Film opowiada historię prawdziwej wyprawy, która skończyła się tragedią. Jednego dnia w śniegu zginęło 15 członków grupy. Himalaiści walczyli o życie w trakcie nawałnicy śnieżnej, której mieszkaniec Europy nie może sobie nawet wyobrazić. Gdy zaczynało brakować tlenu, walka o życie była już przegrana.

Ten film powinni obejrzeć wszyscy zainteresowani losem Tomasza Mackiewicza. Obraz Baltasara Kormákur pokazuje, jak małym jest człowiek wobec żywiołu i jak niewielkie ma szanse w starciu z morderczymi warunkami, jakie panują wysoko w górach.
Trwa ładowanie komentarzy...