Skandal w Gdańsku. Radny PiS powiedział, jaki "problem" mają osoby homoseksualne

Radny PiS z Gdańska Jerzy Milewski uważa, że osoby homoseksualne mają "defekt".
Radny PiS z Gdańska Jerzy Milewski uważa, że osoby homoseksualne mają "defekt". Fot. Łukasz Głowala / Agencja Gazeta
Jerzy Milewski, radny PiS z Gdańska, na ostatniej sesji Rady Miasta stwierdził, że osoby homoseksualne to ludzie „obciążeni defektem”. Jego wypowiedź wywołała oburzenie – podaje "Dziennik Bałtycki".

Awantura wybuchła w czwartek na sam koniec sesji Rady Miasta, kiedy radni zaczęli dyskutować nt. edukacyjnej broszury "ZdrovveLove" finansowej przez miasto. Dotyczy ona edukacji seksualnej i ma trafić do uczniów gdańskich szkół – ale tylko tych, których rodzice wyrażą zgodę.

Dowolność jest więc pełna. Ale radni PiS i tak sprzeciwiają się tej inicjatywie. Głos zabrał m.in. Jerzy Milewski. I chyba chciał powiedzieć coś miłego, bo mówił o złym traktowaniu tej społeczności, ale coś poszło nie tak.

Powiedział co wiedział
– Chciałem podzielić się z państwem takim moim głębokim przekonaniem, że społeczność osób homoseksualnych, która jest oczywiście faktem, jest społecznością obciążoną pewnym kłopotem, pewnym defektem, który nie może powodować tego, że pozostałe osoby z tego powodu źle traktują te społeczność – wypalił na sesji Milewski.

Na jego wypowiedź szybko zareagował wiceprezydent Gdańska. – Chciałbym prosić, również pana wiceprzewodniczącego rady, który jest lekarzem, o to, aby wyraził się jasno czy homoseksualizm jest defektem, czy jest orientacją, którą opisuje Światowa Organizacja Zdrowia. Myślę, że pan radny wchodzi w takie szczegóły, których kompetencji nie rozeznaje, a materiał który został przygotowany jest w oparciu o to, o czym mówi światowa organizacja zdrowia – powiedział Kowalczuk. 


Otwarta krytyka
Wypowiedź Milewskiego skrytykowało także Stowarzyszenie Tolerado, według którego po słowach radnego zgłosiło się wiele osób urażonych. Sprzeciw wyrazili także radni PO. "Pragniemy stanowczo podkreślić, że Gdańsk to miasto wolności i solidarności, miasto otwarte na ludzi o różnym światopoglądzie, orientacji seksualnej, miasto otwarte na ludzi wywodzących się z różnych kultur" – napisali w stanowisku klubu.

OŚWIADCZENIE Na wczorajszej sesji Rady Miasta Gdańska, radny Prawa i Sprawiedliwości, Pan Jerzy Milewski stwierdził, że...

Opublikowany przez Tolerado na 26 stycznia 2018
Dodajmy, że to nie jest pierwszy "wyskok" tego typu ze strony osób związanych z PiS. W zeszłym roku pisaliśmy w naTemat o kandydacie na radnego w Rzeszowie, który napisał o osobach homoseksualnych, że "to się powinno tępić jak zarazę".

źródło: Dziennik Bałtycki
Trwa ładowanie komentarzy...